Fenomenalna Marija Milović, povreda Marka Vukašinovića

od Redakcija
379 pregleda

Prethodni vikend naših igrača u inostranstvu obilježila je povreda Marka Vukašinovića u Grčkom prvenstvu. Naime, u 4.setu pri vodstvu njegovog tima 2:1 u setovima a Marko je do tog trenutka osvojio 23 poena od čega 5 aseva i 3 bloka ipak na kraju Orestiadas je kod kuće poražena od Panahaiki sa 3:2. Njegov saigrač Blažo Milić upisao je 8 poena uključujući 5 blokova i 1 as.

Luka Šuljagić predvodio je Ethnikos u pobjesi nad Lamia u gostima 3:1 sa 21 poenom (1 as i 3 bloka).
U gostima je slavio i Božidar Ćuk sa Olympiacos nad Iraklis 3:0 osvojivši 13 poena od čega 1 iz bloka.

U šampionatu Francuske Gojko Ćuk je kod kuće sa Chaumont savladao Beauvais 3:0 osvojivši 7 poena od čega 2 bloka dok Rajko Strugar nije ulazio u igru u porazu Tours na gostovanju Sete sa 3:2. Aleksandar Milivojević je sa svojim klubom Cambrai u drugoj Francuskoj ligi pobijedio kod kuće St-Quentin sa 3:2 i osvojio je 16 poena od čega 3 iz bloka.

Marko Bojić još uvijek nije zaigrao u prvenstvu Turske, a njegov Halkbank je bio bolji od Milli Piyango sa 3:2.

U prvenstvu Srbije Vojvodina je nošena Aleksandrom Minićem (14 poena, 2 asa i 1 blok) savladala Klek 3:0 dok Jovan Delić nije dobio priliku u pobjedi Novog Pazara nad Partizanom 3:0.

Dejan Čabarkapa bio je najbolji igrač utakmice sa 16 poena i sa Salonit Anhovo upisao pobjedu na gostovanju Triglav Kranj od 3:0.

Marko Vukasinovic

Milenko Dangubić zbog povrede nije trebao da nastupi za Ljubinje ali je silom prilika morao da udje u igru i bio najbolji u svom timu. Ipak to nije bilo dovoljno pa su upisali novi poraz, ovog puta bolja je bila Mladost Brčko sa 3:0.

Slobodan Bojić upisao je tri poraza maksimalnim rezultatom na novom turniru odigranom u prvenstvu Kazahstana. Bolji su bili Kamenogorsk, Pavlodar i Almati, a Bojić je osvajao redom 15, 16 te 19 poena (2 bloka i 2 asa).

U prvenstvu Japana Hisamitsu Springs je poražen od Denso Airybees te Okayama Seagulls identičnim rezultatom 3:2 a Tanja Bokan je ulazila samo u prva dva seta prve utakmice kao dupla izmjena.

U drugoj Francuskoj ligi Marija Milović sa svojim Stella es Calais je pobijedila Marcq en Maroeul 3:1 uz nestvarnih 12 blokova te jednim asem i 2 poena iz napada, dok Marija Sandić nije ulazila u igru.

Dragana Peruničić je provela svega nekoliko poena na terenu u porazu svog Amiens od Quimper 3:2.

Jelena Cvijović sa Penicilina Iasi je pobijedila Lugoj 3:2 osvojivši 12 poena a Targu Mures nije bilo dovoljno ni 14 poena Nikolete Perović (3 bloka) da osvoje makar set protiv Alba Blaj u prvenstvu Rumunije.

Ana Otašević u Poljskom šampionatu odigrala je samo prva dva seta u porazu Rzeszow kod kuće od Budowlani Lodz sa 3:0 osvojivši svega 2 poena.

USC Munster upisao je novu pobjedu u prvenstvu Njemačke nad Thuringen 3:0 uz 4 poena Andree Laković od čega 1 iz bloka.

U Belgijskom prvenstvu Tijana Jakić sa Tongerenom poražena je kod kuće od Kieldrecht sa 3:0.

Jovana Vukčević nije bila u sastavu Go Volley u laganoj pobjedi kod kuće nad Braslovce 3:0 u prvenstvu Slovenije.

Ksenija Ivanović pobjedom je započela prvenstvo Azerbejdžana, njen Telekom Baku je bio bolji u gostima od Lokomotiv Baku sa 3:1.

Nakon duže povrede na parket se vratila Danijela Džaković ali ni njenih 9 poena nisu bili dovoljni Jedinstvu iz Užica da osvoji barem set kod kuće protiv NIS Spartaka.