Favoriti opravdali uloge

od Mirjana
606 pregleda

Akademija, Galeb Liko Soho Group, Albatros, Luka Bar i Herceg Novi upisali su pobjede u 8. kolu EPCG Superlige odbojkašica i tako opravdali uloge favorita.

U Tivtu, Akademija je izgubila prvi set od Mediterana, nakon kojeg se vratila u igru i dobila sljedeća tri seta za pobjedu rezultatom 3:1 (21:25, 25:20, 25:15, 25:23). Domaće su upisale treću pobjedu sa pet poraza, dok Mediteran ima skor od dvije pobjede i šest poraza. Kristina Božović bila je najefikasnija u pobjedničkom timu sa 20 osvojenih poena, dok se na drugoj strani istakla Vanja Matunović sa 18 osvojenih poena.

Galeb Liko Soho Group je u Baru bez problema savladao Gimnazijalac rezultatom 3:0 (25:12, 25:8. 25:14). Odbojkašice Galeba zabilježile su šestu pobjedu, dok Gimnazijalac nema trijumfa. Sa 20 osvojenih poena u redovima Galeba najbolja je bila Teodora Čavić, dok se kod Gimnazijalaca istakla Danijela Kilibarda sa devet osvojenih poena.

U trećoj utakmici u petak, odbojkašice Albatrosa za manje od sat vremena savladale su Budućnost volley u Sportskom centru “Igalo” rezultatom 3:0 (25:20, 25:14, 25:16). Sa sedmom pobjedom domaće su ostale na drugom mjestu na tabeli, Budućnost volley ima dvije pobjede i šest poraza. Do trijumfa Albatros vodile su Anđela Kukobat (16) i Aleksandara Šćekić (13), Mileva Magdelinić istakla se kod plavo-bijelih sa 13 osvojenih poena.

U subotu su odigrane preostale dvije utakmice  8. kola.

Luka Bar je slavila u Podgorici protiv Morače rezultatom 3:0 (22:25, 20:25, 18:25) i tako upisala sedmu pobjedu. Morača ima skor od tri pobjede i pet poraza.  Anastasia Petričenko osvojila je 16 poena za Luku Bar, dok je 11 poena osvojila Lana Savović za Moraču.

Herceg Novi je u Bijelom Polju slavio protiv Jedinstva maksimalnim rezulatom 3:0 (8:25, 10:25, 16:25). Za osmu pobjedu pobrinula se Tatjana Bokan sa 17 osvojenih poena, a Herceg Novi je ostao na vrhu tabele bez izgubljenog seta. Gordana Madžgalj je osvojila sedam pena kod Jedinstva, koje ima dvije pobjede i šest poraza.