Evropa dobija nove šampionke, Turska i Srbija u finalu EuroVoleja 2023

od Danilo
523 pregleda

Nakon spektakularnih polufinalnih utakmica odbojkašice Srbije i Turske igraće u finalu Evropskog prvenstva. Turska je u derbiju pobijedila branioca titule, selekciju Italije, 3:2, dok je Srbija nakon dva sata borbe sa Holandijom slavila 3:1.

U prvom meču polufinala Turska je jurila Italiju od početka utakmice i radovala se nakon 125 minuta odbojke, 3:2 (18:25, 25:23, 15:25, 25:22, 15:6). Italija je vodila 2:1 i imala 19:16 u četvrtom setu, ali je Melisa Tereza Vargas kreirala preokret, na kraju osvojila 24 poena, radovala se u okršaju sa Paulom Egonu, koja je imala 25 poena.

Turska je u trećem finalu Evropskog prvenstva, igraće za prvu titulu u istoriji, ponovo protiv reprezentacije Srbije, kao i 2019. godine u Ankari, u kom je poražena u pet setova.

Srbija je bila bolja od Holandije u četiri uzbudljiva seta, 3:1 (25:21, 15:25, 25:22, 25:21) i stigla do četvrtog vezanog finala, osigurala osmu evropsku medalju. Tijana Bošković i saigračice odigrale su sjajan posljednji set, u kom su jurile zaostatak do rezultata 19:19. Serijom 3:0 uspjele su da povedu prvi put u četvtom setu i na kraju privedu meč kraju sa 25:21. Bošković je brojala do 19 poena, na drugoj strani po 10 poena Plak i Dalderop.

Utakmice za medalju u Briselu na programu su u ponedjeljak, 3. septembra. Holandija i Italija igraće za bronzu od 16.30h, a veliko finale Srbija – Turska zakazano je za 20 sati.