EuroVolej (Ž): Srbija na vrhu grupe A, Poljska, Ukrajina i Belgija nastavljaju svoje putovanje

od Mirjana
221 pregleda

Nakon Italije, Holandije i Turske i odbojkašice Srbije stigle su do pete pobjede na Evropskom prvenstvu i sa maksimalnim učinkom okončala prvu fazu takmičenja.

Izabranice Đovanija Gvidetija u četvrtak su u tri seta bile bolje od domaćina Belgije 25:13, 25:13 i 25:19. U osmini finala Srbija će u nedjelju u prestonici Belgije igrati protiv reprezentacije Švedske, četvrtoplasirane reprezentacije iz C grupe.

U drugom meču grupe A, Poljska je slavila nad Ukrajinom rezultatom 3:1 (25:17, 22:25, 25:17, 25:17) i grupnu fazu završila na drugom mjestu. Poljska se u 1/8 finala sastaje sa trećeplasiranom Njemačkom iz grupe C.

Turska je u posljednoj utakmici grupe C slavila maksimalnim rezultatom protiv domaćina Njemačke 3:0 (25:15, 25:20, 28:16) i ostala na vrhu grupe. Drugo mjesto u istoj grupi pripalo je Češkoj koja je slavila protiv Švedske u posljednjem kolu u tri seta 25:23, 25:20, 25:22.