EPCG Prva liga odbojkašica: Gorštak i Gimnazijalac stoprocentni

od Danilo
440 pregleda

Nakon četvrtog kola EPCG Prve lige odbojkašica ekipe Gorštaka i Gimnazijalca pridružile su se sastavu Budućnost Volley-a 2 na skoru 3:0. U sve tri regije odigrana su po dva meča, a lideri grupa bez poraza su nakon četiri kola.

Gorštak je bez problema savladao ekipu Ibra 3:0 (25:8, 25:12, 25:11) u sportskoj dvorani OŠ “Risto Manojlović” i nastavio pobjedničku seriju od početka EPCG prve lige, u kojoj nije ispustio ni set. Kolašinke su na tri pobjede i bez poraza, a uz meč više Ivangrad je na skoru 3:1, nakon trijumfa nad ekipom Rudara 2 3:0 (25:18, 25:22, 25:18) u dvorani OŠ “Salko Aljković”. U 4. kolu u grupi “sjever” slobodna je bila ekipa Grebaja.

U južnoj regiji Gimnazijalac je ispustio tek drugi set u sezoni, ali je nastavio sa pobjedama, nakon trijumfa nad ekipom Mrkojevića 3:1 (25:12, 25:11; 15:25, 25:12) u SC ”Topolica”. Budva je, kao domaćin, opravdala ulogu favorita protiv Luke Bar 2 3:0 (25:5, 25:4, 25:8) i nanijela Barankama treći poraz u sezoni. Ekipa Lovćena odmarala je u ovom kolu.

Najviše uzbuđenja viđeno je u centralnoj regiji, u kojoj su se sastale nikšićke i podgoričke ekipe. Tempo je savladao Moraču 2 u dvorani OŠ ”21. maj” 3:0 (25:23, 26:24, 25:22), dok je Top Volley bio bolji od Volley star-a u neizvjesnom meču 3:2 (25:22, 18:25, 25:20, 27:29, 15:13). Tempo je došao do prve pobjede u sezoni, a Top Volley je ostvario drugi trijumf. Ekipa Budućnost Volley 2, lider sa tri pobjede bez ispuštenog seta, bila je slobodna u 4. kolu.