EPCG Prva liga: Gimnazijalac stoprocentan, Budućnost na vrhu, Ivangrad nastavio trku za Gorštakom

od Danilo
262 pregleda

Utakmice sedmog kola EPCG Prve lige odbojkašica odigrane su prethodnog vikenda, nakon kog je Gimnazijalac zadržao perfektan učinak, a Budućnost Volley 2 novom pobjedom učvrstila se na vrhu tabele grupe “centar”.

Ivangrad 2011 je sigurnim trijumfom nad ekipom Grebaja 3:0 (25:6, 25:18, 25:20) u sportskoj dvorani Gimnazije “Panto Mališić” nastavio potjeru za liderom grupe “sjever”, Gorštakom, koji je bio slobodan u ovoj rundi. To je bila četvrta pobjeda Beranki, koje imaju i dva poraza, dok su Grebaje doživjele četvrti poraz.

Ekipa Rudara 2 je na polovičnom skoru, nakon treće pobjede u sezoni koju je ostvarila protiv Ibra 3:1 (25:16, 26:25, 23:25, 26:24) u sportskoj dvorani OŠ “Salko Aljković” u Pljevljima. U uzbudljivom meču Pljevljakinje su sjajno otvorile duel, na kraju bile uspješnije nakon tri ujednačena seta. Ibar je pretrpio peti poraz u isto toliko mečeva.

U grupi “centar” pobjede podgoričkih ekipa nad timovima iz Nikšića. Budućnost Volley 2 slavila je u duelu sa Volley starom 3:0 (29:27, 25:16, 25:15) i ostala na vrhu tabele, sa četiri pobjede, koliko ima i Top Volley, ali uz utakmicu više.

Odbojkašice Top Volley-a bile su bolje od Tempa u SC “Nikšić” takođe 3:0 (25:22, 25:18, 25:14), pa je nikšićki tim ostao na dnu tabele sa samo jednom pobjedom u šest kola. U sedmoj rundi ekipa Morače 2 bila je slobodna.

Gimnazijalac je jedini tim u EPCG Prvoj ligi koji ima šest pobjeda. Kotoranke su bile bolje od Lovćena 3:0 (25:20, 25:23, 25:19) u kotorskoj Gimnaziji, šesti put u sezoni osvojile sva tri boda, pošto su im samo Budva i Mrkojevići oduzelio po set ove sezone.

Upravo je Budva bila sigurna u duelu sa Mrkojevićima u SC “Topolica”, takođe u tri seta, ostala odmah uz rivala iz Kotora, sa skorom 4:1. Mrkojevići su, kao i Lovćen, pretrpjeli četvrti poraz u šest kola, a Luka Bar 2 na dnu tabele ima svih pet poraza. Baranke su bile slobodne ovog vikenda.