EP (Ž): Srbija i Turska ubjedljivo do polufinala

Odbojkašice Srbije i Turske osigurale mjesto među četiri u Briselu - dva zvučna derbija za veliko finale

od Danilo
358 pregleda

Odbojkašice Srbije i Turske sigurnim pobjedama stigle su do polufinala Evropskog prvenstva. Srbija će se za novo finale boriti sa Holandijom, u petak, 1. septembra, kada je i zakazan jednako zvučni derbi Italije i Turske.

Srbija je, ne prvi put na turniru, ispustila prvi set, ali je slavila protiv Češke 3:1 (24:26, 25:17, 25:11, 25:14). Češka je odlično otvorila meč četvrtfinala u Briselu i povelia sa 26:24. Ipak, tim Đovanija Gvidetija lako je vratio stvari na svoje mjesto i za nešto više od sat igre stigao do preokreta i sedmog uzastupnog polufinala, ukupno osmog na Evropskim prvenstvima. Za četvrto vezano finale EuroVoleja Tijana Bošković, koja je bila najbolja na parketu protiv Češke sa čak 33 poena, i njene saigračice igraće sa Holandijom, koja je sa 3:0 pobijedila Bugarsku u četvrtfinalu.

Za razliku od osmine finala, selekcija Turske nije ispustila ni set u utakmici sa Poljskom. U meču koji je trajao 84 minuta ekipa Danijelea Santarelija prepustila je Poljakinjama 23, 22 i 18 poena po setovima i na petom vezanom Evropskom prvenstvu igraće za medalju. Melisa Tereza Vargas ponovo nezaustavljiva, osvojila je 24 poena, a naredni rival Turkinjama je branilac titule, reprezentacija Italije, koja do polufinala nije ispustila ni set, ali selekcija koju je Turska pobijedila u četvrtfinalu Svjetske lige, rezultatom 3:0 (25:20, 25:15, 25:18).

Polufinala su na programu u petak, 1. septembra, a glavni grad Belgije biće domaćin utakmica za medalje 33. Evropskog prvenstva za odbojkašice u nedjelju, 3. septembra. Srbija i Italija igraju za četvrtu titulu, Holandija drugu a Turska sanja prvo evropsko zlato u istoriji.