EP (Ž): Italija i Francuska u četvrtfinalu

Počela nokaut faza Evropskog prvenstva za odbojkašice

od Danilo
308 pregleda

Odbojkašice Italije i Francuske igraće međusobni meč četvrtfinala Evropskog prvenstva. Italijanke i dalje bez ispuštenog seta, Francuska prilično sigurna protiv Rumunije u četiri seta.

Domaćin polovine mečeva osmine finala, Italija, nastavio je put ka odbrani trona ubjedljivom pobjedom nad Španijom 3:0 (25:23, 25:22, 25:19). Pred gotovo četiri hiljade gledalaca u dvorani „Vani“ u Firenci tim Davidea Mancatija bio je siguran, a predvodila ga je Jekaterina Atropova sa 17 poena.

Naredni rival Italijankama je Francuska, koja je takođe opravdala ulogu favorita protiv Rumunije 3:1 (25:23, 25:16, 21:25, 25:23). Lisil Žikel bila je glavna napadačka opcija selektora Emila Rusoa, na kraju je sakupila 19 poena.

Italija i Francuska igraće u četvertfinalu u Firenci u utorak, 29. avgusta, od 21 sat, a danas su na programu još četiri meča prve runde eliminacione faze. U 17 sati u Birselu počeće meč Turska – Belgija, u centru Toskane od 18 sati sastaće se Holandja i Švajcarska, za 20 sati u glavnom gradu Belgije zakazna je utakmica Poljske i Njemačke, a drugi dan osmine finala zaključiće susret Bugarske i Slovačke u Firenci od 21 sat.