EP (M): Poljska silovita na startu, sigurne pobjede favorita

Odobjkaši Poljske sa sigurnih 3:0 protiv Češke otvorili grupu C u Skoplju, bez problema za Srbiju, Italiju, Francusku, Bugarsku

od Danilo
280 pregleda

Prvi favorit grupe C, grupe u kojoj igra i Crna Gora, selekcija Poljske, ostvario je sigurnu pobjedu nad reprezentacijom Češke u tri seta, koliko je bilo dovoljno i Italiji da pobijedi Estoniju, dok je u toj grupi, Srbija sa 3:1 slavila protiv Belgije. U četiri seta radovala i se i reprezentacije Francuske u meču s Portugalom, a najuzbudljiviji meč dana odigrale su Ukrajina i Hrvatska.

Poljaci su potvrdili da su prvi favoriti grupe ubjedljivim trijumfom nad Češkom, koju su savladali za oko 80 minuta. Tim Nikole Grbića slavio je u areni “Boris Trajkovski” 3:0 (25:17, 25:20, 25:20), predvođen Kačmarekom i Semenjukom, koji su osvojili po 14 poena. Isto toliko osvojio je Vasina na drugoj strani. Poljska će danas za rivala imati reprezentaciju Holandije, dok će Češka igrati sa Danskom.U grupi A, koja garantuje spektakl, Srbija je pobijedila reprezentaciju Belgije 3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20) i slavila drugu pobjedu na turniru. Atanasijević i Perić, sa po 15 poena, bili su lideri tima Igora Kolakovića, u meču koji je trajao gotovo dva sata u Peruđi. U narednom meču u “PalaBarton” dvorani, domaćin, Italija, nastavio je put ka obrani krune, sigurnom pobjedom nad Esotnijom 3:0 (25:17, 25:22, 25:20). Juri Romano osvojio je 18 poena.

I u Tel Avivu dvije reprezentacije sa dvije pobjede nakon dva kola. Domaćin grupe D, Izrael ostvario je veliki trijumf nad Rumunijom, 3:2 nakon preokreta (27:25, 12:25, 21:25, 25:22, 15:8). 21 poen osvojio je Ito David, dok je najbolji Rumun na parketu “Šolmo Grup Arene” bio Aleksandru Raca sa 24 poena.

Na vrhu grupe je i Francuka, koja je bez previše problema savladala Portugal u premijernom meču četvrtog dana. Bilo je 3:1 (25:21, 25:27, 25:19, 25:15) za olimpijske prvake, kojima je Timoti Karle donio 19 poena.

Domaćin grupe B, Bugarska, došla je do prve pobjede u Varni. Selekcija Plamena Konstantinova savladala je Finsku 3:1 (28:26, 27:25, 15:25, 25:16). Cvetan Sokolov osvojio je 16 poena, Denis Karjagin poen manje. U toj grupi veoma zanimljiv duel Ukrajine i Hrvatske pripao je Hrvatima 3:2 (17:25, 25:22, 20:25, 25:15, 15:13). Hrabru selekciju Sedrik Enara predvodio je Petar Dirlić sa 24 poena, dok je Marko Sedlaček osvojio 21.