EP (M): Poljska sigurna u Skoplju, Njemačka prati Italiju, Hrvatska nastavila u sjajnom ritmu

od Danilo
194 pregleda

Odbojkaši Poljske pobijedili su Sjevernu Makodniju u tri seta i nastavili put ka osvajanju gupe C, u kojoj je Crna Gora. Njemačka je pobijedila Belgiju 3:2 i nastavila trku za Italijom na vrhu grupe A Evropskog prvenstva, sa kojom ukršta grupa u Skoplju. Osmog dana Evropskog prvenstva Hrvatska je zabilježila veliku pobjedu nad domaćinom grupe B, Bugarskom, Portugal i Rumunija nastavili trku za top 4 u neizvjesnoj grupi D.

Poljaci su bez mnogo problema došli do nove, treće pobjede na šampionatu Evrope. Pred gotov 5.000 ljudi u dvorani “Boris Trajkovski”, za nešto više od sat odbojke, tim Nikole Grbića došao je do treće pobjede na EuroVoleju 3:0 (25:12, 25:21, 25:14), čime je nanio prvi poraz Sjevernoj Makedoniji. U grupi C i Sjeverna Makedonija i Danska će odmarati, a osim meč Crna Gora – Češka (20.00, RTCG1), od 17 sati igraće selekcije Holandije i Danske.

U Ankoni spektakularni meč Njemačke i Belgije, koji je trajao 134 minuta, pripao je Njemcima nakon velikog preokreta 3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:22, 25:12). Time su “panceri” ostali neporaženi nakon tri kola, baš kao i Italijani.

I prvi meč u dvorani “Rosini” bio je pravi spektakl, a pripao je Estoniji, koja je pobijedila Švajcarsku 3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 21:25, 15:13). Estonci su slavili prvu pobjedu, dok je Švajcarska, baš kao i Belgija, bez pobjede nakon tri kola.

Hrvatska igra sjajno u Varni – pobijedila je domaćina grupe B, Bugarsku 3:1 (22:25, 25:16, 25:22, 25:21) i napravila ogroman korak ka osmini finala. U meču koji je pratilo 5.100 gledalaca veče za pamćenje imao je Marko Sedlaček sa čak 29 poena. Takođe nakon četiri seta slavila je i Španija, protiv Finske (25:21, 19:25, 25:21, 25:23). Španija i Bugarska su na skoju 2-2, Hrvatska ima tri pobjede, kao i vodeća Slovenija, ali uz meč manje.

U ujednačenoj grupi D u Tel Avivu, Portugal je ostvaio važan trijumf nad Izralom 3:0 (25:22, 25:21, 25:12), stigao do druge pobjede, koliko imaju i Izraelci, ali i Rumuni, nakon trijumfa nad Grčkom 3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:21). U toj grupi Francuska je na vrhu sa tri pobjede u tri meča, a polovičan skor nakon četiri kola imaju Portugal, Rumunija i Izrael, dok su Turska i Grčka ostvarile po trijumf.