Dobri nastupi naših odbojkašica i odbojkaša u završnici 2023. godine

od Mirjana
315 pregleda

Danijela Džaković je odvela Tarnov u četvrtfinale Kupa Poljske sjajnom igrom nad ekipom Mazovjeck. Crnogorska reprezentativka je upisala 17 poena, a Tarnov je slavio nakon preokreta rezultatom 3:2 (12:25, 22:25, 25:20, 25:16, 15:9).

U 12. kolu Superlige Srbije, trijumf su zabilježile Simona Petranović, Mina Dragović i Saška Đurović.

Simona je upisala 12 poena u pobjedi Uba nad Klekom u gostima 3:0 (25:15, 25:12, 25:8), Mina je osvojila dva poena u pobjedi Jedinstva Stara Pazova protiv Železničara 3:1, a maksimalnim rezultatom slavila je i Zvezda nad Spartakom, a Saška je zabilježila jedan poen.

U porazu Šandondga u Kini, korektorka Nikoleta Perović osvojila je šest poena.

Porazom su Đorđe Jovović i Nemanja Peruničić završili polusezonu u prvenstvu Slovenije. Njihov Triglav je na domaćem terenu poražen od Merkur Maribora 3:0 (25:21, 25:23, 25:18). Naši internacionalci upisali su po 15 poena za svoj tim.

Sjajnu partiju imao je korektor Bojan Strugar u novoj pobjedi Milas Beledijea. Strugar je predvodio svoj tim do pobjede sa 20 poena, nad ekipom Saint Joseph.

Ekipa selektora muške reprezentacije Ivana Joksimovića, Katar, poražena je od Al Alabija maksimalnim rezultatom. Libero Andrija Joksimović igrao je u drugom i trećem setu, dok je tehničar Marko Joksimović igrao u prvom setu bez osvojenog poena.

Još jednu važnu pobjedu upisao je crnogorski trener Balša Radulović sa iranskim Sepahanom. Na domaćem terenu Radulovićev tim je slavio nad Ofoghom rezultatom 3:1 i upisao bitnu pobjedu nad ekipom koja pretenduje ulazak u plej of tamošnje lige.