Dijana Vuković odlična u porazu Voluntarija

Dragović i Petranović u 1/8 finala Čelendž kupa sa Jedinstvom i Ubom

od Mirjana
404 pregleda

Na utakmicama odigranim proteklih dana, crnogorske odbojkašice u inostranstvu pružile su dobre partije.

Voluntari 2005 za koji nastupa crnogorska odbojkašica Dijana Vuković završio je učešće u CEV kupu. U revanš utakmici 1/16 finala, Voluntari je poražen od Budovlani Lođa rezultatom 3:2 (26:28, 19:25, 26:24, 25:20, 15:11). Sjajnu partiju pružila je Vuković za Voluntari na ovoj utakmici sa 15 osvojenih poena.

Marina Kaštela je, takođe, završila sa evropskim takmičenjem. U revanš utakmici 1/16 finala CEV kupa, odbojkašice iz Kaštela su poražene od Benedikta rezultatom 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:13). Primač servisa Dušanka Petrović osvojila je osam poena, dok je njena saigračica libero Melisa Cenović igrala u 3. setu.

Konsolini je upisao novu pobjedu u italijanskoj Seriji A2, u ovom kolu savladana je Peruđa rezultatom 3:0 (25:12, 25:11, 25: 22). Dobru partiju pružila je korektorka Nikoleta Perović sa devet osvojenih poena za pobjednički tim.

Odigrane su utakmice 12. kola Superlige Srbije.

Partizan je poražen u gostima od Crvene zvezde rezultatom 3:0 (25:22, 25:20, 25:14). Sa devet osvojenih poena, Nevena Vukčević je pružila dobru partiju za crno-bijele.

Jedinstvo Stara Pazova je slavilo u gostima nad Sremom rezultatom 1:3 (12:25, 25:22, 16:25, 16:25) za nastavak pobjedničkog niza. Mina Dragović je na ovoj utakmici igrala u prvom i drugom setu i osvojila tri poena.

Tent je upisao pobjedu u gostima nad Novim Sadom rezultatom 0:3 (16:25, 14:25, 22:25). Tehničarka Marija Šušić je igrala u 1. setu i osvojila dva poena u pobjedničkom timu.

Ub je bio od Batajnice na domaćem terenu rezultatom 3:0 (25:10, 25:7, 25:22). Simona Petranović je igrala u 2. setu za Ub.

Odbojkašice Jedinsta Stara Pazova i Uba plasirale su se u 1/8 finala CEV Čelendž kupa, gdje će ova dva tima odmjeriti snage.

Jedinstvo je u revanš utakmici 1/16 finala slavilo na domaćem terenu nad Rigom rezultatom 3:0 (25: 17, 25: 14, 25:16). Na ovoj utakmici crngorska odbojkašica Mina Dragović osvojila je četiri poena.

Ub je slavio nakon odigranog zlatnog seta. Kanti Šafhauzen je slavio rezultatom 3:1 (26:24, 25:18, 18:25, 25:22), dok je u zlatom setu bolji bio Ub za plasman u osminu finala rezultatom 16:18. Simona Petranović je igrala za Ub u drugom, četvrtom i petom setu.