Dijamant ispustio pobjedu

od Redakcija
283 pregleda

Dijamant – SNIBS 2:3 (25:23; 11:25; 25:23; 19:25; 15:17)

Još jedan meč  poslije velike i neizvjesne borbe riješen je u petom setu. Slavila je ekipa SNIBS rezultatom 3:2. Rezultat po setovima 23:25; 25:11; 23:25; 25:19; 17:15. Primjetno je bilo odsustvo prvog tehničara Ćetkovića a samim tim je vidljiva bila i ne uigranost i promjenljivost u igri SNIBSa. Prvi set je odlično odigrala ekipa Dijamanta, Bulatović, Pekić i Praščević su iskoristili veliki broj grešaka protivnika i dobrom igrom osvojila prvi set 25:23. Gubitak prvog seta je natjerao ekipu SNIBSa da zaigra malo angažovanije, pa rezultat nije izostao i drugi set osvajaju 25:11. Kada smo pomislili da će favorit opravdati očekivanja i u sledeća dva seta slaviti, desio se ponovo pad u igri. Odlična igra u polju, borbenost i atmosfera vodili su Dijamant do osvajanja drugog seta u utakmici (25:23), osvajanju sigurno bar jednog boda, ali i mogućem velikom iznenađenju – pobjedi. Nisu tako mislili igrači SNIBSa, predvođeni vrlo dobrim Vuković B., ali i mnogo boljom igrom cijelog kolektiva osvajaju četvri set 25:19. Dijamant je u ovoj fazi igre djelovao dosta iscrpljeno, ali kao da su taktički štedili snagu za peti set. Set odluke, mnogo uzbuđenja, preokreta i konačno set lopta za Dijamant poslije velikog vođstva SNIBSa 13:10. (pri ovom rezultatu treba napomenuti  fer play, koji je bio prisutan tokom cijelog meča, Đuretić (igrač SNIBSa) poslije as poena saigrača pri pomenutom rezultatu (13:10) potvrdio je da sastav Dijamant nije čuo signal i vidio znak sudije za servis, na što su igrači Dijamanta ukazivli pa je servis ponovljen. Greška u drugom servisu omogućila je Dijamantu da se približi pobjedi a pri rezultatu 15:14 da dođe do set lopte. Ipak, bodovi zasluženo odlaze SNIBS-u. Čestitke svima na odličnoj atmosferi i igri.