Veliko iskustvo za budućnost

Crna Gora završila nastup na U17 Evropskom prvenstvu u Podgorici, Španija, Italija i Belgija se pridružile Bugarskoj u polufinalu

od Mirjana
508 pregleda

U17 muška reprezentacija Crne Gore poražena je od Turske rezultatom 3:0 (25:15, 25:17, 25:8) u posljednjoj utakmici grupe I U17 Evropskog prvenstva, koje se od 19.jula igra u Podgorici.

Izabranici selektora Jilmaza stekli su ranu prednost na startu utakmice, koju su “crveni” jurili do kraja prvog dijela igre, međutim Turska je prvi dio igre privela u svoju korist rezultatom 25:15. Dobar početak drugog seta, naši momci su u dva navrata imali vođstvo 6:3 i 10:8, ali je Turska uspjela da preokrene drugi set u svoju korist (25:17). U trećem setu dileme nije bilo (25:8), pa je Turska zabilježila maksimalnu pobjedu.

Nakon što je Bugarska ranije obezbijedila plasman u polufinale U17 Evropskog prvenstva u Podgorici, iz grupe “I” mjesto u polufinalu obezbijedila je i Belgija, u posljednjoj utakmici grupne faze pobjedom nad Austrijom rezultatom 3:1. Iz grupe “II” u plasman u polufinale izborile su reprezentacije Španije i Italije.

U prvom polufinalnom duelu u subotu sastaće se Bugarska i Španija (16:30 časova), dok u drugom polufinalu igraju Italija i Belgija (19 časova).

Utakmica za treće mjesto igraće se u nedjelju od 16:30h, a veliko finale na programu je od 19 časova u sportskoj dvorani “Verde” u Podgorici.

Rezultati posljednjeg dana grupne faze takmičenja:

Grupa “I”: Estonija – Slovenija 3:0 (25:22, 25:20, 25:22); Bugarska – Grčka 3:0 (25:18, 25:11, 25:22); Belgija – Austrija 3:1 (22:25, 25:20, 25:16, 27:25).

Grupa “II”: Španija – Srbija 3:0 (25:20, 25:15, 25:20); Finska – Francuska 3:0 (25:22, 26:24, 29:27); Holandija – Češka 3:0 (25:21, 25:21, 25:22); Italija – Poljska 3:0.

Turska – Crna Gora 3:0

(25:15, 25:17, 25:8)

Podgorica, sportska dvorana „Verde“. Gledalaca: 60.  Sudije: Romero Martinez (Španija) i Zotović (Srbija).

Turska: Karahan, Arkasu 5, Ajranci 5, Kocal, Unver 14, Titirz (libero), Senturk 13, Atik 2, Han 6, Uzunca, Tanriseven 7, Jagli (libero), Kajmaz, Ersoj 1.

Crna Gora: Radić (libero), Marović (libero), Stanojević 2, Šunjevarić 2, Andrović, Božović, Drešić 1, Lojić 11, Milosavljević 2, Poleksić 1, Konatar, Šebek, Petričević, Karanikić; selektor: Prebiračević.