Crna Gora uzela set Bugarskoj

od Mirjana
410 pregleda

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore za igrače do 20 godina poražena je od Bugarske rezultatom 3:1 (27:29, 25:12, 25:16, 25:14) na startu prve runde Zonskih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naša mlada ekipa, u čijoj startnoj postavi igraju 14-godišnji Vuk Stanojević i 16-godišnji Luka Lojić, odigrala je odlično prvi set i u veoma neizvjesnoj završnici uspjela da povede (29:27).

Favorizovana i iskusnija Bugarska je uspjela da  opravda ulogu favorita u naredna tri seta, pa je uslijedio preokret za pobjedu Bugara rezultatom 1:3.

Najefikasniji u redovima Crne Gore bili su korektor Luka Lojić sa 14 poena i srednji bloker Nikola Đurović sa osvojenih 12 poena, dok je osam upisao Vuk Stanojević. Na drugoj strani, 18 poena je zabilježio Aleksandar Kandev.

U drugoj utakmici dana sastaju su Rumunija i Turska (18h), dok “crvene” u petak od 18 časova po našem vremenu očekuje duel sa domaćinom Rumunijom.

Crna Gora – Bugarska 1:3

(29:27, 12:25, 16:25, 14:25)

Crna Gora: Radić (libero), Milošević, Ćatović (libero), Cimbaljević 3, Božović 3, Milosavljević, Stanojević 8, Poleksić, Vukčević, Petričević 1, Lojić 14, Petrović 4, Đurović 12, Drešić.

Bugarska: S. Nikolov 11, Vitekov, Bachvarom 16, Tsanev (libero), Chipev (libero), Kozelov 10, Zlatkov, Delibosov 3, Titrijski 1, A. Nikolov 5, Rusev, Kandev 18, Veličkov 1, Andev 7.