Crna Gora umalo do velikog preokreta, u četvrtak protiv Srbije

Nakon slabog starta naše selekcije u prva dva seta, u nastavku veoma dobru partiju odigrale naše najmlađe odbojkašice Viktorija Čoković (2008.godište), Staša Mitrović (2008.g), Darja Popović (2007.g) i Lana Rakočević (2007.g)

od Mirjana
566 pregleda

Ženska juniorska reprezentacija Crne Gore (odbojkašice rođene 2005.godine i mlađe) poražena je od Grčke nakon pravog maratona i velike borbe koja je trajala pet setova, rezultatom 3:2 (25:13, 25:11, 23:25, 23:25, 16:14), u prvoj utakmici Zonskih kvalifikacija za U20 Evropsko prvenstvo 2024.

Nakon veoma slabe igre naše selekcije u prva dva seta koja su odbojkašice Grčke lako osvojile, selektor Mladen Miladinović je dao šansu najmlađim članicama naše selekcije, koje su odigrale veoma dobro, uspjele da osvoje naredna dva seta i utakmicu odvedu u peti odlučujući set. Posebno treba istaći veoma dobru partiju koju su pružile naše najmlađe odbojkašice Viktorija Čoković (2008.godište), Staša Mitrović (2008.g), Darja Popović (2007.g) i Lana Rakočević (2007.g).

U petom setu viđena je prava drama, juniorke Grčke imale su prednost 8:4 i 11:6, ali su izabranice selektora Miladinovića uspjele da se vrate u meč (12:12), nakon čega nisu dozvolile Grkinjama da iskoriste dvije meč lopte pri rezultatu 14:12, već su stigle do drugog izjednačenja 14:14. Na kraju, nažalost, ključni set pripao je odbojkašicama Grčke (16:14).

Za našu selekciju najefikasnije su bile kapitenka Gordana Madžgalj i Darja Popović sa po 15 osvojenih poena, devet je upisala Viktorija Čoković, a osam Kristina Božović. Na drugoj strani, dominirala je Dimitra Nanu sa 27 poena.

U20 reprezentacija Crne Gore u četvrtak od 17h igraće protiv selekcije Srbije u utakmici grupe B, a istog dana igraće Rumunija i Kosovo u grupi A. Prvog takmičarskog dana, u našoj grupi Srbija je slavila protiv Grčke rezultatom 3:0, dok je u grupi B Turska bila bolja od Rumunije takođe maksimalnim rezultatom 3:0.

Grčka – Crna Gora 3:2

(25:13, 25:11, 23:25, 23:25, 16:14)

Grčka: Drempela 2, Garagani 9, Katsali, Zeimpeki, Bitsaksi (libero), Dimitriou 9, Tikmandu 17, Terzaki (libero), Nanou 27, Zaferiu 1, Darge, Pitsuli, Priniotaki 15, Margaritopulu.

Crna Gora: Krunić (libero), Matunović 1, Krivokapić, Veličković (libero), Đukić 4, Anđelić, Kovačević, Madžgalj 15, Mitrović 5, Ćetković 2, Rakočević 7, Božović 8, Popović 15, Čoković 9.