Crna Gora ubjedljiva u Gruziji za gotovo sigurno učešće na finalnom turniru

Naše odbojkašice novom pobjedom nad Gruzijom došle na korak od finalnog turnira Srebrne lige

od Danilo
624 pregleda

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Gruziju u Tbilisiju 3:0 (25:14, 25:11, 25:14) u četvrtom kolu grupe B CEV Srebrne lige i praktično osigurala mjesto na završnom turniru koji se igra u Austriji.

Selekcija Milorada Krunića u Tbilisiju je slavila drugi put u svega sedam dana protiv istog rivala, kom nije prepustila ni set u Podgorici u prošloj rundi, a nadomak top 4 faze stigla je pošto je Austrija pobijedila Letoniju u gostima 3:1.

Potrebno je da se desi senzacija u posljednja dva kola obje grupe, odnosno da Crna Gora izgubi i od Portugala i od Farskih Ostrva kod kuće, a Austrija i od Estonije i od Sjeverne Makedonije, takođe na domaćem parketu, pa da naše djevojke ne budu najbolja drugoplasirana selekcija grupne faze.

Epilog meča u Tbilisiju mogao se naslutiti po otvaranju – uvodna tri poena prvog seta pripala su našim odbojkašicama koje su postepeno gradile prednost sve do konačnih +11 za vođstvo 1:0.

U drugom setu Melisa Cenović i saigračice bile su još ubjedljivije. Serijom 9:0 ušle su u nastavak igre, osvojile 12 od prvih 15 poena drugog seta, koji su dobile sa čak 14 razlike, 25:11.

Samo jednom na meču domaćin je imao prednost, 7:6 u trećem setu, u kom se igralo u egalu do 8:8. Od tada je naš nacionalni tim osvajao bodove u mini serijama sve do finiša kada je dodao gas. Posljednjih šest poena pripalo je Crnoj Gori, koja je meč zaključila sa 25:14.

U trećoj pobjedi crnogorskih odbojkašica u grupi B CEV Srebrne lige istakla se Dijana Vuković sa 17 poena, Katarina Budrak i Danijela Džaković osvojile su po 11, dvocifrena je bila i Nevena Vukčević sa 10 poena. U selekciji Gruzije najefikasnija bila je Ana Tevdoradze sa osam poena.

„Čestitke curama i stručnom štabu na vrlo važnoj pobjedi za nas u Gruziji. Puno nam znače ova tri boda za dalji plasman. Sad nekako mirnije dočekujemo Portugal i potrudićemo se da ih napadnemo iz svih oružja. Danas smo opet probali neke nove varijante i kombinacije, sve u cilju toga da nam bude jasnije šta ko može na kojoj poziciji. Stigli smo i da napravimo neke izmjene što se tiče igre, a rezultat nije trpio, ostao je pozitivan, 3:0. Čeka nas dug put kući i dva dana priprema. Nadamo se da će publika u Herceg Novom uspjeti da napravi atmosferu kao što je napravila danas zaista sjajna gruzijska publika. Odavno nisam igrao utakmicu pred ovako vatrenim navijačima. To je ono što nam treba u Herceg Novom, pa da pokušamo da odigramo za mjesto broj jedan“, kazao je selektor Krunić nakon pobjede u Tbilisiju.

„Želim da čestitam ekipi na ovoj pobjedi. Dobra igra, bez puno grešaka i dobra požrtvovanost na terenu su nas doveli do ova tri boda koja su nam jako značajna za prolazak na finalni turnir. Sljedeću utakmicu igramo u Igalu 14. juna, tako da pozivam sve ljubitelje odbojke da dođu da nas podrže“, zadovoljna je kapitenka Melisa Cenović.

Ženska seniorska selekcija vraća se u Herceg Novi u kom će utakmicama u srijedu, 14. juna sa Portugalom i dva dana kasnije sa Farskim Ostrvima zaključiti grupnu fazu CEV Srebrne lige. Četvrto kolo grupe B biće kompletirano u nedjelju, 11. juna, kada Portugal dočekuje Farska Ostrva u utakmici koja će početi u 17 sati po našem vremenu.

Gruzija – Crna Gora 0:3 (14:25, 11:25, 14:25)

TBILISI – „Dvorana sportova Tbilisi“. Sudije: Prozorov (Moldavija), Guniava (Gruzija). Poeni iz napada: Gruzija 19, Crna Gora 43. Poeni iz bloka: Gruzija 5, Crna Gora 7. Poeni iz servisa: Gruzija 1, Crna Gora 11. Greške protivnika: Gruzija 11, Crna Gora 11.

GRUZIJA: Gaprindašvili, Tevdoradze 8, Žgenti, Katsitadze (libero), Čumburidze, Ulumbelašvili 5, Beriašvili 1, Kobiadze 2, Muškudiani 2, Epremidze (libero), Markarašvili 2, Čaučidze, Lobžanidze 5;

CRNA GORA: Đurović 2, Tvrdišić, Cenović (libero), Šušić 4, Jovović, Labović (libero), Vuković 17, Džaković 11, Tuševljak, Vukčević 10, Budrak 11, Dragović 7.