Crna Gora savladala Island, u petak protiv Portugala (20h)

od Mirjana
808 pregleda

Ženska U21 odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je reprezentaciju Islanda maksimalnim rezultatom 3:0 (25:17, 25:22, 25:22) u prvom kolu grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranice selektora Marka Radusinovića sjajno su otvorile utakmicu protiv Islanda i povele 3:0 na startu. Osjetnu prednost napravile su “crvene” (12:5) što je natjeralo selektora Islanda da zatraži minut odmora. To nije omelo naše odbojkašice, pa su prednost povećale na 10 razlike (17:7). Najveću prednost Crna Gora imala je u završnici (21:10) i mirno riješila prvi set u svoju korist (25:17).

Izjednačena igra viđena je na početku drugog seta (5:5), međutim, odličnom igrom Simone Petranović, Marije Tuševljak, Nevene Vukčević, Marije Šušić, Marije Bojić i Lane Labović  Crna Gora je napravila četiri poena prednosti 13:9. Ipak, odbojkašice Islanda su uspjele da preokrenu rezultat u svoju korist (17:16). Velika borba viđena je na kraju tog seta, ali “mirniju ruku” imale su naše djevojke i povele 2:0 u setovima (25:22).

Reprezentativke Crne Gore i u trećem setu nastavile su igru u dobrom ritmu, pokazale kvalitet i slavile u tom dijelu igre sa 25:22.

Najbolje u redovima Crne Gore bile su Nevena Vukčević sa 20 poena, Simona Petranović sa 14 i Marija Tuševljak sa 10 poena.

Crna Gora – Island 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

Podgorica – Dvorana “Verde Complex”. Gledalaca: 100 Sudije: Konalsi Gjoka (Albanija) i  Giordino  Vinicius Dos Santos (Irska).

Crna Gora: Tvrdišić, Labović (libero), Bojić 5, Dragović (libero), Rakočević, Madžgalj, Vukoslavčević 1, Petranović 14, Tuševljak 10, Vukčević 20, Uskoković, Šušić 4.

Island: Gudmundsdotir 11, Gretarsdotir, Ragnarsdotir, Einarsdotir 4, Hadžiredžepović 8, Stefansdotir 5, Bjorgvinsdotir, Blondal 9, Halsdotir, Arnarsdotir 1, Stefansdotir 1, Heimisdotir.