Crna Gora opravdala ulogu favorita (FOTO)

od Jelena
613 pregleda
Odbojkašice Crne Gore na startu kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo ubjedljivo su savladale reprezentaciju Kosova maksimalnim  rezultatom 3:0 (25:21, 25:14, 26:24).
Kapitenka Nikoleta Perović i saigračice, u prvom setu imale su konstantnu prednost, koja je sredinom seta bila čak sedam poena (14:7). Završnica seta mirno je privedena kraju rezultatom 25:21 u korist naših odbojkašica.
Na startu drugog seta odbojkašice Kosova pužile su otpor, ali su se djevojke u crvenom pokazale svoj kvalitet i rutinski završile set rezutatom 25:14 i povele 2:0.
U trećem setu ujednačena igra, reprezentacija Kosova je po prvi put povela pri rezultatu 17:16, ali u uzbudljivoj završnici Crnogorke nijesu dozvolile igračicama Kosova da im oduzmu set.
Najefikasnije u domaćem timu bile su: Jelena Cvijović sa 13 poena, a pratile su je Nikoleta Perović i Danijela Džaković sa po 12 poena, dok se kod gostiju istakla Dhurata Sylejmani sa 16 poena.
Sljedeća utakmica igra se u subotu od 20 časova protiv reprezentacije Finske.
U prvom meču kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo reprezentacija Slovačke je savladala reprezentaciju Finske rezultatom 3:1 (24:26, 25:22, 14:25, 19:25).