Cimbaljević, Peruničić, Strugar i Babić predvodili svoje timove do trijumfa

od Mirjana
288 pregleda

Zapažene partije u drugom dijelu Superlige Hrvatske imao je Vukašin Cimbaljević. Zahvaljujući odličnoj igri crnogorskog odbojkaša, Ribola Kaštela je upisala dvije uzastopne pobjede. U 10. kolu Cimbaljević je osvojio 10 poena u pobjedi nad ekipom Medicinar Trnje, dok je do 18 poena brojao u pobjedi nad Varaždinom rezultatom 3:1 u okviru 11. kola.

Srednji bloker Blažo Milić osvojio je dva poena u pobjedi Mladosti nad Rijekom 3:1, a dvocifren je bio u pobjedi nad Marsonijom sa 10 poena (3:1) na domaćem terenu.

U nastavku šampionata u Sloveniji, Triglav je ostvario pobjedu nad Fužinarom maksimalnim rezultatom po setovima 25:16, 25:17, 25:20. U ovom meču, sjajan je bio Nemanja Peruničić koji je zabilježio 16 poena, a njegov saigrač Đorđe Jovović osvojio je 8 poena.

U porazu Al Faisalija od Al Hilala (3:1) u saudijskoj ligi, kapiten crnogorske reprezentacije Vojin Ćaćić upisao je 13 poena.

Dobru utakmicu imao je i korektor Bojan Strugar, koji je u dresu Milas Beledijea osvojio 13 poena i upisao novu pobjedu u prvenstvu Turske protiv ekipe Tarim Kredi rezultatom 3:0.

U šampionatu Ukrajine, Luka Babić i Žitiči Polisja upisali su dva trijumfa. Doprinos pobjedama dao je i seniorski reprezentativac sa 10 poena u pobjedi nad Epicentrom 3:2 i osam poena u pobjedi nad Ternopilom.

Selektor muške seniorske reprezentacije Ivan Joksimović, imao je uspješna protekla dva vikenda. Katar koji predvodi sa klupe upisao je dvije maksimalne pobjede, protiv Al Šamola i Al Vakraha. Libero Andrija Joksimović igrao je u drugoj utakmici u 2. i 3. setu, dok tehničar Marko Joksimović nije ulazio u igru.

Pobjedama se vratila i ekipa Sepahan crnogorskog trenera Balše Radulovića. Iranski tim je slavio na domaćem terenu rezultatom 3:1 (22:25, 25:16, 25:18, 25:20).