Ćaćić predvodio Mizan do pobjede

283 pregleda

Vojin Ćaćić najzaslužniji je sa trijumf Mizan Khorasan od 3:1 na gostovanju Kalleh Mazandaran u prvenstvu Irana. On je osvojio 24 poena od čega 4 asa i 2 bloka i bioubjedljivo najbolji pojedinac na terenu.

Ksenija Ivanović nije uspjela da zabilježi prvu pobjedu u Ligi Šampiona sa Telecom Baku. Poražena je u 5 setova kod kuće od Dresdnera a za trijumf nije bilo dovoljno ni njenih 19 poena od čega 4 sa servisa.

U prvenstvu Francuske Tour je savladao Nancy sa 3:0 a Rajko Strugar je ulazio na servis u drugom setu dok je Gojko Ćuk sa Chaumont poražen od Lyon sa 3:2 uz učinak od 6 poena od čega jedan blok.

Dejan Čabarkapa poražen je sa Salonit Anhovo u revanš utakmici četvrtfinala kupa Slovenije od Calcit Kamnika sa 3:1 i tako prokockali trijumf od 3:2 u prvoj utakmici i oprostili se od daljeg takmičenja.

U prvenstvu Grčke Božidar Ćuk je sa Olympiakosom savladao Aris u gostima 3:2 osvojivši 21 poena (1 as i 4 bloka) dok su Luka Šuljagić (13 poena, 1 as) sa Ethnikosom i Marko Vukašinović (13 poena, 1 blok) i Blažo Milić (3 poena, 1 blok) sa Orestiadom poraženi maksimalnim rezultatom od Pamvochaikosa odnosno PAOK-a.

Tongeren Tijane Jakić poražen je na gostovanju Barbaru nakon 5 setova.

U prvenstvu Srbije Aleksandar Minić je sa 19 poena (4 asa i 1 blok) bio najbolji u trijumfu Vojvodine nad Ribnicom od 3:0 dok je Novi Pazar poražen na gostovanju od Crvene Zveyde 3:0 a Jovan Delić je ulazio u prvom setu.