Ćaćić i Lakčević stali na korak od titula u Njemačkoj i Rumuniji

od Mirjana
415 pregleda

Crnogorski odbojkaši Vojin Ćaćić i Nikola Lakčević vicešampioni su sa svojim klubovima – njemačkim Fridrihshafenom, odnosno rumunskom Steauom Bukurešt. Sjajan uspjeh ostvario je selektor muške seniorke reprezentacije Ivan Joksimović sa ekipom Katar Sport u Kataru. Odličnu sezonu završila je i korektorka Dijana Vuković, koja je sa Voluntarijem 2005 osvojila 6. mjesto u rumunskom prvenstvu.

Libero Nikola Lakčević okitio se srebrom u šampionatu Rumunije sa ekipom Steaue Bukurešt. Galati je slavio 3:1 (14:25, 25:23, 25:13, 25:22) u trećem susretu za 3:0 u finalnoj seriji i osvojio pehar šampiona. Odličnu sezonu imao je libero muške seniorke reprezentacije Crne Gore koji je sa svojim timom stigao do četvrtfinala CEV čelendž Kupa, polufinala Kupa Rumunije i srebrne medalje u prvenstvu.

Vojin Ćaćić i Fridrihshafen osvojili su drugo mjesto u njemačkoj Bundesligi. U finalnoj seriji, bolja je bila ekipa Berlina koja je slavila i u posljednjoj utakmici rezultatom 3:1 (25:18, 25:18, 16:25, 27:25). Naš odbojkaš osvojio je četiri poena na ovom susretu.

Selektor muške odbojkaške reprezentacije Crne Gore, Ivan Joksimović, ostvario je veliki uspjeh sa ekipom Katar Sport u Kataru. Pod vođstvom našeg selektora, ekipa je stigla do polufinala prvenstva, polufinala Emirat Kupa kao i finala Katar Kupa. Na ovakav uspjeh Katar Sport je čekao već duže vrijeme.

Korektorka Dijana Vuković zauzela je šestu poziciju sa ekipom Voluntarija 2005 u Rumuniji. U borbi sa 5. mjesto bolji je bio Dinamo rezultatom 3:1 (29:27, 18:25, 16:25, 22:25). Naša korektorka osvojila je 12 poena na ovoj utakmici.

Turski Turšad za koji nastupa Marko Vukašinović završio je prvenstvo na osmom mjesto u Efeler ligi, nakon što je poražen u oba meča od Džizrea rezultatom 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) u prvom i 3:1 (23:25, 25:19, 25:21, 25:18) u drugom susretu za 7. mjesto.