Čabarkapa odveo Salonit u polufinale

313 pregleda

U majstorici četvrtfinala prvenstva Slovenije Salonit Anhovo je pobijedilo MTB Maribor sa 3:0 i sa 2:1 u pobjedama plasiralo se u polufinale gdje će igrati protiv ACH Bled, a igrač utakmice bio je Dejan Čabarkapa sa čak 20 osvojenih poena.

Nakon osvajanja Kupa Grčke i Liga Kupa Božidar Ćuk nije uspio da osvojio i tutulu prvaka, naime Olympiacos je zaustavljen u polufinalu gdje je sa 3:1 u pobjedama PAOK bio bolji pa će u finalu igrati sa Foinikas Syros koji je u drugom polufinalu bio bolji od Kifisia takođe sa 3:1 u pobjedama. U trećoj utakmici Olympiakos je slavio sa 3:2 a Božidar Ćuk je upisao 20 poena od čega 1 blokom, dok je u četvrtoj utakmici PAOK pobijedio sa 3:1 a Božidar Ćuk upisao 8 poena od čega 1 as. U posljenje dvije utakmice PAOK je bio domaćin.

U četvrtfinalu play off-a prvenstva Francuske Tour je savladao Nantes u gostima sa 3:1 (Rajko Strugar ulazio u prva tri seta na servis) i sa 2:0 u pobjedama plasirao se u polufinale gdje će igrati protiv Parisa koji je bio bolji od Chaumonta sa 3:2 (Gojko Ćuk zamijenjen u trećem setu do kada je osvojio 2 poena) i 2:0 u pobjedama. U drugom polufinalu igraće Sete i Ajaccio koji je bio bolji u gostima od Toulousa sa 3:1 i okončao seriju sa 2:0 u pobjedama. Naš Miloš Ćulafić upisao je 9 poena od čega 1 blokom a igrao je treći i četvrti set. U četvrtfinalu play off-a druge lige Cambrai je poražen kod kuće od Martigues sa 3:2 i sa poraza završio borbu za plasman u prvu ligu, Aleksandar Milivojević upisao je 8 poena od čega 2 asa.

Vojvodina je u polufinalu play off-a prvenstva Srbije savladala Novi Pazar sa 3:1 u pobjedama i plasirala se u finale gdje će igrati protiv pobjednika duela Crvena Zvezda – Partizan (Zvezda vodi sa 2:1 u pobjedama). Treća i četvrta utakmica odigrane su u Novom Pazaru, u trećoj je slavio Novi Pazar sa 3:2 najviše zahvaljujući raspoloženom Jovanu Deliću koji je ušao u igru krajem drugog seta na poziciju korektora i upisao 18 poena od čega 2 blokom dok sa druge strane Vojvodini nije bilo dovoljno ni 24 poena (2 asa i 1 blok) Aleksandra Minića. U četvrtoj utakmici Vojvodina je rutinski slavila sa 3:0 i okončala seriju, Aleksandar Minić je osvojio 10 poena (1 blok) dok je Jovan Delić zamijenjen u drugom setu do kada je osvojio 4 poena od čega 1 as.

U prvoj utakmici baraža (igra se do tri pobjede) za popunu Super lige Srbije Jedinstvo je savladalo kod kuće Klek sa 3:2 zahvaljujući Danijeli Džaković koja je odigrala fenomenalnu partiju upisavši 27 poena od čega 4 asa i 1 blok.