Budvani eliminisani iz Evrope

Odbojkaši Budve i u drugom meču poraženi od belgijskog Hasrode Levena, u prvom kola CEV kupa

od Redakcija
429 pregleda

Odbojkaši Budve završili su nastup na evropskoj sceni ove sezone, poštu su dva puta poraženi od belgijskog Hasrode Levena u prvom kolu CEV kupa.

Nakon poraza u prvom meču (3:2), koji je zbog zauzetosti “Mediteranskog sportskog centra” (Kik boks prvenstvo Evrope za mlađe kategorije) odigran u Tivtu, i u kojem su ispustili vođstvo od 2:1 i u setovima i 15:12 u četvrtom, Budvani su izgubili i meč u Belgiji, gdje im je za prolaz trebala pobjeda od 3:0 ili 3:1, ili, pak, sa 3:2 da bi izborili “zlatni set”.

Nakon loše odigranog prvog seta, u kojem su osvojili samo osam poena, izabranici Miloša Markovića su uspjeli u drugom da se vrate u meč, i budu konkurentniji domaćinu, ali nedovoljno za pobjedu.

Podsjećanja radi, crnogorski šampion je sezonu u Evropi počeo u prvom kolu Lige šampiona, gdje je eliminisan od zagrebačke Mladosti (pobjeda u Budvi sa 3:2 i poraz u Zagrebu sa 3:1).

Hasrode Leven će u drugom kolu CEV kupa igrati protiv grčkog Kifisijasa.

Hasrode Leven – Budva 3:1 (25:8, 17:25, 25:22, 25:19)

LEVEN – Dvorana: “Oase”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Matijas Evald (Njemačka), Marko van Zanten (Hoandija). Poeni iz napada: Hasrode Leven 45, Budva 44. Poeni iz bloka: Hasrode Leven 19, Budva 12. Poeni iz servisa: Hasrode Leven 7, Budva 1. Greške: Hasrode Leven 17, Budva 21.

HASRODE LEVEN: Tuerlinks, Geudens, De Paepe 8, Belert, Dufrang (libero 1), Van Elsen 14, B. Peters 14, Blondel, Vitvruven 20, S. Peters 11, De Sedeler, Sterks, Valkers 4, Van den Boš (libero 2).

BUDVA: Jelić, Lečić, Milenković, Beliajev, Bojić 1, Gmitrović 14, Despotovski 3, Milić 14, Toman (libero), Baranov 4, Bjeljac, Bakiri 15, Mihajlov 6.

Izvor: pobjeda.me