Budva ubjedljiva protiv Strumice, za nastavak borbe za LŠ protiv Burgasa

od Danilo
431 pregleda

Odbojkaši Budve pobijedili su makedonsku Strumicu 3:0 (25:15, 25:16, 25:16) u drugom kolu turnira prve runde kvalifikacija za CEV Ligu šampiona i tako zadržali šanse za prolazak dalje, nakon poraza od Kapošvara na startu turnira u Bugarskoj.

Sjajnu utakmicu imao je naš šampion, prvi set zaključio serijom 8:0 i poveo sa 25:15, a utisak je da je meč prelomio na polovini drugog seta, kada je sustigao rivala na 12:12, prvi put poveo 13:12 i serijom 6:0 došao do 2:0 u setovima.

Na krilima velikog vođstva ekipa Miljana Boškovića sjajno je zaključila meč – ni u jednom trenutku trećeg seta nije bila u zaostatku, a prednost je rasla do maksimalnih plus devet, sa koliko je i okončala posljednji dio igre, 25:16.

Lazar Dodić bio je najefikasniji na meču sa 18 poena, 12 je osvojio Balša Radunović, sedam Ječmenica, šest Ćinćur. Na drugoj strani Vlado Milev osvojio je 12 poena.

Drugo kolo turnira zaključiće domaćin Burgas i Kaopošvar, a upravo će šampion Bugarske biti posljednji rival Budvi u borbi za prolazak dalje, u nedjelju, 29. oktobra, od 19 sati.

Budva – Strumica 3:0

(2515, 25:16, 25:16)

Burgas – SC „Mladost“. Gledalaca: 50. Sudije: Milonakis (Grčka), Sikanjić (Lihtenšajt).

Poeni iz napada: Budva 43, Strumica 25. Poeni iz bloka: Budva 8, Strumica 3. Poeni iz servisa: Budva 3, Strumica 1. Greške protivnika: Budva 18, Strumica 16.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić 1, R. Milenković 2, Rađenović, Radunović 12, Radonić, Hadžisalihović 6, Krivokapić (libero), V. Milenković, 2, Ćinćur 6, Dodić 18, Ječmenica 7.

Strumica: Ričliev 1, Mihailov (libero), J. Milev, Smilkov, Arapov, Nakov 4, Stankov 1, V. Milev 12, Ilijev 1, Globocki 7, Grkovski 3.