Budva slavila u tri seta, Mornar dobio barski derbi, pobjeda Jedinstva

406 pregleda

Veliki derbi EPCG Superlige odbojkaša završen je kako se i očekivalo, ubjedljivom pobjedom Budve, s tim da je Budućnost volley pružila dobar otpor u trećem setu. Na kraju su Budvani trijumfovali rezultatom 3:0 (25:18, 25:16, 29:27). Korektor aktuelnog osvajača duple krune Aleksandar Gmitrović je osvojio 23 poena, naš reprezentativni srednji bloker Blažo Milić devet, a Ante Giljanović osam. Reprezentativac Crne Gore, korektor Bojan Strugar upisao je 15 poena za Budućnost volley, jedan manje Arman Čirić a Stefan Radević devet.

U barskom derbiju slavio je “gost” – Mornar je savladao Galeb Liko Soho Group sa 3:1 (25:17, 22:25, 25:15, 25:12). U pobjedničkom sastavu Marko Jovićević je osvojio 20 poena, Nebojša Grabež 14, Zdravko Gojković 11, a Dragan Stojanović 10. Lazar Cimbaljević je upisao 15 poena za Geleb Liko Soho Group, a Milutin Milić sedam.

Najviše uzbuđenja bilo je u Nikšiću, gdje je bjelopoljsko Jedinstvo u pet setova bilo bolje od domaće Sutjeske3:2 (20:25, 25:16, 22:25, 27:25, 15:7). Domaćin je imao priliku da posao završi u četvrtom setu i osvoji tri boda, ali kada je nije iskoristio, gosti su u petom bili ubjedljivi i trijumfovali. Milan Rovčanin je osvojio čak 34 poena za Jedinstvo, Nikola Đurović 12, a Stefan Femić devet. U ekipi Sutjeske Marko Rondović je kraj svog imena upisao 19 poena, Strahinja Martinović 17, a Aleksandar Bojić 13.