Budva slavila u derbiju u Podgorici

321 pregleda

Veliki derbi 11. kola, a i čitavog crnogorskog šampionata, u svoju korist riješili su odbojkaši Budve, koji su savladali Budućnost volley u Podgorici rezultatom 3:1 (25:21, 25:22, 22:25, 25:18).

Prva dva seta, iako veoma uzbudljiva, Budvani su prelomili u finišu oba, da bi se Budućnost vratila i u jednako uzbudljivoj završnici trećeg perioda postala prvi tim koji je Budvi otkinuo set. Izgleda da je to dodatno motivisalo goste, pa su u 4. setu pojačali tempo i mnogo lakše ga riješili u svoju korist nego prva dva.

Ivan Zvicer je osvojio najviše poena za pobjednički tim – 17, dva manje upisao je Aleksander Zlobin, Maksim Mihajlov 11, a Miodrag Jelić 10.

U redovima Budućnosti Nemanja Peruničić je osvojio 19, Đorđe Jovović 18, Luka Babić 10, a Benjamin Hadžisalihović 9.

Drugi meč 11. kola igra se u nedjelju 21. februara, a sastaju se  Mornar i Galeb (15h).

Utakmica između Sutjeske i Jedinstva, koja je takođe trebalo da bude odigrana u nedjelju, odložena je zbog korona virusa u ekipi iz Bijelog Polja.