Budva preokrenula u finalnoj seriji

Odbojkaši Budve pobijedili Budućnost Volley 3:1 i poveli u finalnoj seriji plej-ofa EPCG Superlige odbojkaša

od Danilo
455 pregleda

Prvi put u sezoni Budva je pobijedila najvećeg rivala, ekipu Budućnost Volley-a u Mediteranskom sportskom centru. Nakon što je vratila prednost domaćeg parketa ekipa Miloša Markovića potvrdila je brejk iz Podgorice, slavla 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 25:20) i došla na pobjedu od odabrane titule.

Kao i u dosadašnjem dijelu finala, u Budvi je viđena nova fenomenalna utakmica. Bez dugih serija, sa mnogo atraktivnih poena a dosta neizvjesnosti donio je i treći meč u borbi za titulu prvaka Crne Gore. Ipak, prvi put Budva je krenula s prednošću do koje je došla nakon tijesnog seta koji je dobila 25:23.

U nastavku Podgoričani su pokazali da nisu prvi meč dobili slučajno. Odlična igra i sigurnih 25:21 za izjednačenje.

Mala razlika između timova i u trećem setu do finiša, kada je Budva sa vezana tri poena otišla na 20:17, što je bilo nedostižno za Budućnost. Domaćin je sa 25:22 vratio prednost i nagovijestio trijumf.

Do njega je došao ubedljivo, 25:15, u setu u kom je dominirao od početka do kraja i stigao na korak od pete vezane titule.

Budvu je do trijumfa ponovo vodio Gmitrović sa 25 poena. Važne poene osvojio je Ćinćur, koji je meč završio sa 14, dok je Hadžisalihović sakupio 10 poena.

Korektor Budućnost Volley-a, Strugar brojao je do 15, po 12 poena osvojili su Nikola Radović i Čirić.

Ekipa Miljana Boškovića biće domaćin četvrtog meča u kom će se boriti za majstoricu, a Budva igrati za kraj serije i novi naslov prvaka Crne Gore. Utakmica u SC “Morača” igra se u utorak, 18. aprila, od 19 sati.