Budva osvojila turnir u Burgasu za nastavak kvalifikacija za Ligu šampiona

Prvak Crne Gore napravio podvig i pobjedom nad domaćinom turnira prve runde kvalifikacija obezbijedio nastavak borbe za najjače evropsko takmičenje

od Danilo
435 pregleda

Odbojkaši Budve pobijedili su domaćina turnira prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipu Burgasa 3:0 (25:20, 26:24, 25:15) i zajedno sa prvakom Bugarske obezbijedili nastavak kvalifikacija za Ligu šampiona. Ekipu Miljana Boškovića čeka učešće na turniru u Beogradu, kao prvoplasirani tim iz grupe 1.

Budvani su sjajno ušli u meč, a sredinom prvog seta parcijalom 7:2 odlijepili se na osjetnu prednost, 12:7 i bez problema zaključili uvodni dio meča, u kom su imali i +7.

U drugom setu Balša Radunović i saigrači jurili su minus do 20:20 – Burgas je imao i +4, pri rezultatu 20:16, ali mu naš šampion nije dozvolio ni jednu set loptu, iskoristio svoju treću i praktično prelomio meč sa 26:24.

U odlučujućem setu sve je išlo mnogo lakše, a da će slaviti ubjedljivu pobjedu Budvani su nagovijestili serijom 5:0 za vođstvo 12:7, na kraju set dobili sa maksimalnih +10, 25:15. Naš predstavnik turnir u Burgasu završio je sa dvije pobjede i porazom, koliko su imali i drugoplasirani Burgas i treći Kapošvar – mađarski tim je osim Budve 3:1, pobijedio Strumicu u posljednjem kolu 3:0.

Lazar Dodić ponovo najefikasniji – osvojio je čak 20 poena, dvocifren je bio Balša Radunović sa 13, a osam poena osvojio je Benjamin Hadžisalihović. Kod bugarskog predstavnika, koji je kao drugoplasirani prošao dalje, 18 poena osvojio je Murad Kan.

Budva će na turniru druge runde kvalifikacija igrati u Beogradu, sa Partizanom, španskim Guaguasom i austrijskim Tirol Inzbrukom.

Budva – Burgas 3:0

(25:20, 26:24, 25:15)

Burgas – SC “Mladost”. Gledalaca: 500. Sudije: Sikanjić (Lihtenštajn), Muha (Hrvatska).

Poeni iz napada: Budva 39, Burgas 35. Poeni iz bloka: Budva 7, Burgas 6. Poeni iz servisa: Budva 7, Burgas 3. Greške protivnika: Budva 20, Burgas 12.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković 1, Rađenović, Radunović 13, Radonić 1, Hadžisalihović 8, Krivokapić (libero), V. Milenković, Ćinćur 4, Dodić 20, Ječmenica 5. Trener: Miljan Bošković;

Burgas: Simić 3, Čavdarov, Dobrev (libero), Ragin 5, Stankov 3, Kodrev, Stanev 1, Kan 18, Nedjalkov 2, Luks 8, Ivanov 2, G. Petrov 2, J. Petrov (libero), Kadankov. Trener: Atanas Petrov.