Budva osvojila četvrtu uzastopnu duplu krunu!

941 pregleda

Četvrti put zaredom odbojkaši Budve osvojili su duplu krunu! I u trećem meču ovogodišnjeg finala plej-ofa Budva je savladala Budućnost volley, od toga drugi put u Budvi, rezultatom 3:2 (22:25, 25:15, 25:20, 21:25, 15:6), pa je uz trofej iz Kupa, ekipa Miloša Markovića u klupske vitrine pohranila i pehar namijenjen prvaku države.

Kapitenu prvaka Crne Gore Aleksandru Gmitroviću pehar je predao predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore Cvetko Pajković.

“Čestitao bih mojim momcima na prikazanoj partiji i osvojenom trofeju! Naravno, čestitam i ekipi Budućnosti na fer i korektnoj utakmici i velikoj borbenosti, svojom igrom su dali pečat i uljepšeli ovo finale. Pokazalo se da su utakmice koje su unaprijed “dobijene” ujedno i najteže. Tako je bilo i večeras, Budućnost je, potpuno rasterećena bilo kakvog pritiska, pružila izvanrednu partiju i umnogome nam otežala posao. Na samom kraju moram biti zadovoljan prikazanim, kako u ovoj utakmici, tako i u cijeloj sezoni. Ostvarili smo sve ciljeve, a to su odbrana oba trofeja i završili smo sezonu svi zdravi i na broju, bez ikakve povrede, tako da u svakom slučaju svime mogu da budem zadovoljan”, kazao je trener Budve Miloš Marković.

Zlatne medalje odbojkašima Budve uručio je Nemanja Zenović, član Upravnog odbora OSCG.

Odbojkašima Budućnosti srebrne medalje je uručio Nikola Kažić, direktor reprezentativnih selekcija u OSCG.

Budva je povela 2:0 u prvom setu, ali je Budućnost uzvratila serijom od pet uzastopnih poena. Bila je to najava da gosti neće istaći bijelu zastavu u trećem meču finala plej-ofa, bez obzira na poraze u prva dva susreta. Tako je i bilo, gosti su imali prednost, Budva nakon tajm-auta izjednačila na 22:22, ali je ekipa uz Podgorice osvojila tri uzastopna poena i set, pri čemu je tačku na taj dio igre stavio Nikola Radović sa dva uzastopna bloka.

U drugom setu Budva je povela 6:1, Budućnost smanjila na 6:5, ali je domaćin ponovo došao do prednosti od pet poena (17:12) i natjerao Balšu Radulovića da zatraži tajm-aut. Povratka za Budućnost, međutim, nije bilo, Budva je dobila drugi set sa 25:15, a posljednji poen uzeo je sjajni makedonski tehničar Filip Despotovski.

I treći set Budva je bolje počela i tokom njega uglavnom je imala između tri i pet poena prednosti. Razigran je bio srednji bloker crnogorske reprezentacije Blažo Milić, te Maksim Mihajlov, a njihov tim na kraju je došao do seta rezultatom 25:20.

Budućnost se vratila u 4. setu. Budva je povela 7:5, gosti izjednačili na 7:7 i od tada uglavnom imali prednost. Ona je u nekoliko navrata iznosila po pet poena (20:15, 23:18), domaćin je smanjivao na tri razlike, ali je set završen sa četiri poena viška u korist Budućnosti – 25:21.

U odlučujućem 5. setu dileme nije bilo. Prije svega zahvaljujući razigranom kapitenu, korektoru Aleksandru Gmitroviću Budva je povela 4:1, pa 12:3, a set je završen rezultatom 15:6 i veliko slavlje Budvana moglo je da počne…

U domaćem taboru Maksim Mihajlov je osvojio 24 poena, Blažo Milić 18, a Aleksandar Gmitrović 15. U ekipi Budućnosti Đorđe Jovović je upisao 22 poena, Benjamin Hadžisalihović 20, a Nikola Radović 10.

Budva – Budućnost volley 3:2

(22:25, 25:15, 25:20, 21:25, 15:6)

Budva – “Mediteranski sportski centar”. Sudije: Sonja Simonovska i Predrag Beljkaš.

Budva: Jelić, Miljanić, Lečić, Milenković, Gmitrović 15, Krivokapić, Despotovski 4, Milić 18, Urban (libero), Baranov 6, Bjeljac 4, Mihajlov 24.

Budućnost Volley: Dubak, Čičić (libero), Mašković, B. Vlahović 1, N. Radović 10, Radević, Hadžisalihović 20, Miranović, Perunović 2, I. Vlahović (libero), Ćinćur 5, Jovović 22, B. Radović 3.