Budućnosti prvi derbi polufinala plej-ofa EPCG Superlige

Podgoričani u tri seta odbranili prednost domaćeg parketa u polufinalu sa Jedinstvom

od Danilo
140 pregleda

Odbojkaši Budućnost Volley-a pobijedili su Jedinstvo 3:0 (25:23, 25:20, 25:21) u prvoj utakmici polufinala plej-ofa EPCG Superlige i poveli u seriji koja se igra do dvije pobjede. Revanš u Bijelom Polju u srijedu od 18 sati, Budva u petak dočekuje Mornar u prvom meču serije.

Podgoričani su zaustavili Jedinstvo koje je u odličnoj formi i pokazali da imaju veliki potencijal. U prvom setu, koji je obilježio veliki broj grešaka, pogotovo gostiju na servisu, ekipa Dejana Radića bolje se snašla u završnici, i uz važne poene kapitena Nikole Radovića, koji je imao problema sa bolešću uoči ovog meča, poveli sa 25:23.

U nastavku rano vođstvo domaćina, koji su imali i +6 u finišu, a Jedinstvo je uspjelo samo da smanji zaostatak na 22:19, ne i da spriječi 2:0 u setovima.

Jedinstvo je najbolju igru prikazalo u trećem dijelu utakmice, u kom je, iako je na početku jurilo zaostatak, uspjelo da povede 15:11. Budućnost je na to odgovorila serijom 4:0 i izjednačila, a od 18:18 preuzela kontrolu nad setom sa tri vezana poena, i uz nove greške rivala zaključila meč za vođstvo u borbi za finale.

Reprezentativac Crne Gore, Jovan Delić, iako nedovoljno oporavljen od povrede lakta, pružio je sjajnu partiju, meč završio sa 17 poena, a dvocifren kod Budućnosti bio je i Stefan Radević sa 10 poena. Sedam je osvojio Miodrag Jelić.

Na drugoj strani devet poena korektora Jedinstva, Milana Zečevića, po osam su osvojili Vladan Stojanović i Nikola Đurović, sedam kineski tehničar Ženg Jang.

Jedinstvo će u srijedu, 20. marta, biti domaćin drugog meča, koji se igra u SC “Nikoljac” od 18 sati, a sjutra (petak), od 18.30h počeće druga polufinalna serija, u kojoj će Budva biti domaćin u prvom meču ekipi Mornara.

Budućnost Volley – Jedinstvo 3:0

(25:23, 25:20, 25:21)

Podgorica – SC “Morača”. Gledalaca: 120.

Budućnost Volley: Dubak 3, Stanojević (libero), Mašković, Silajdžić 4, Radović 2, Radević 10, Radić, Božović, Petričević, Delić 17, Jelić 7, Lojić, Radić, Milošević (libero).

Jedinstvo: Cimbaljević, Đurović 8, Bošković (libero), Jang 7, Rovčanin 5, Konatar, Femić, Šebek, Petrović 3, Stojanović 8, Ćatović, Popović (libero), Zečević 9.