Budućnost Volley povela u finalnoj seriji pobjedom u Budvi

od Mirjana
645 pregleda

Ljubitelji odbojke večeras su svjedočili odličnoj utakmici finala plej-ofa EPCG Superlige između odbojkaša Budve i Budućnost Volley-a. Podgoričani su u Budvi napravili brejk, slavili 1:3 (22:25, 27:29, 25:12, 26:28) i  poveli u finalnoj seriji. Drugu pobjedu upisali su odbojkaši Budućnosti protiv Budve, nakon trijumfa u novembru u regularnom dijelu sezone 2:3, takođe u gostima.

“Izuzetno sam ponosan na moju ekipu, jer poslije teškog poraza u Herceg Novom fenomenalno je vratiti se ovako. Mada smo radili na tome da se vratimo što prije. Momci su pokazali veliku želju i borili se za svaki poen. Jeste malo u trećem setu bilo pada, jer istrošili smo se u prva dva, ali smo se na pravi način vratili u četvrtom setu i fokusirali se na ono što treba da radimo kao u prva dva seta” zadovoljan je nakon meča bio trener Budućnost Volley-a, Miljan Bošković.

Nakon ubjedljive pobjede Budve 3:0 u finalu Kupa odigranom u Herceg Novom, odbojkaši Budućnosti su brzo zaboravili poraz i odlično odgovorili.

“Bolje smo odgovorili pritisku u Herceg Novom, a večeras ovdje, možda i poljuljani tom atmosferom i vrlo ubjedljivom pobjedom u finalu Kupa, nismo ušli u utakmicu onako kako smo očekivali, što je, naravno dalo krila ekipi Budućnosti, koja je odigrala znatno bolje nego što je to bilo u Herceg Novom i ovim putem joj čestitam, zasluženo je pobijedila večeras” kazao je trener Budve, Miloš Marković.

U prvom setu, izabranici Miljana Boškovića napravili su ranu prednost 9:3, nakon koje je uslijedio odgovor Budvana (12:12). Na kraju, Budućnost je iskoristila prvu set loptu za 25:22 i osvojila prvi set.

Velika borba viđena je u drugom dijelu igre, neriješeno je bilo do samog kraja seta. U veoma uzbudljivoj završnici, Budućnost je imala šansu da napravi dva poena prednosti, ali su domaćini izjednačili na 20:20. Gosti su propustili tri set lopte, ali su četvrtu pretvorili u poen za 29:27 i prednost 2:0.

Odličan start Budve koja se razigrala i bila nezaustavljiva u trećem setu. Vođstvo od 5:1, zatim 10:2 natjeralo je trenera Podgoričana na dva rana tajm auta. Budva je održala veliku prednost do kraja trećeg perioda igre koji je riješila u svoju korist 25:12.

Izjednačena igra i velika borba viđena je i u četvrtom setu. Uzbudljiva završnica odlučila je osvajača ovog dijela igre. Budućnost je napravila prednost od dva poena, 19:17, ali su branioci titule izjednačili na 20:20. Izvanrednu igru pružili su finalisti, ali su smireniju ruku imali odbojkaši Budućnosti koji su iskoristila treću meč loptu za 28:26 i brejk u finalnoj seriji.

U redovima Budućnosti najbolji su bili Bojan Strugar sa 18 osvojenih poena i Arman Čirić sa 16. Na drugoj strani, odličnu partiju pružio je korektor Aleksandar Gmitrović sa 27 osvojenih poena.

Serija se seli u Podgoricu – druga utakmica finala plej-ofa EPCG Superlige odigraće se u utorak od 18 časova u SC “Morača”.