Brazilke i Amerikanke u finalu

od admin
459 pregleda

U  finalu odbojkaške Lige nacija za žene sastaće se reprezentacije Brazila i Sjedinjenih Američkih Država. Brazil je do finala došao pobjedom protiv Japana u četiri seta – 25:15, 25:23, 29:31, 25:16.

Brazilke su drugi put u finalu Lige nacija. Prije dvije godine su osvojile srebro, pošto su poražene upravo od SAD, ali sada su spremne za pohod na prvu titulu.

U prva dva seta ekipa Ze Roberta dominirala je napadom i blokom, ali joj je posao olakšan, jer su igračice Japana, za razliku od ranijih utakmica, pravile dosta grešaka.

Činilo se da će Brazilke ovaj susret dobiti maksimalnim rezultatom. Vodile su sa 24:22 u trećem setu, ali su igračice sa Dalekog istoka pokazale svoje pravo lice i velikim preokretom došle do počasnog seta. Brazilke nisu iskoristile dvije meč lopte.

Međutim, u četvrtom setu sve se vratilo na staro i Brazil je ponovo bio bolji.

Tandara Kaišeta je bila najbolja sa 23 poena. U sastavu Japana Išikava je zabilježila 18 poena.

Amerikanke su u polufinalu bile bolje od Turske i slavile su u tri seta 25:21, 25:23, 25:20.

Odbojkašice SAD su bile superiorne, mada su Turkinje u drugom setu mogle da dođu do izjednačenja.

Ali, veliki broj grešaka je spriječio Gvidetijevu selekciju da na pravi način parira SAD.

Ebra Karakurt je ponovo bila najefikasnija sa 17 poena, ali ni to nije pomoglo turskom timu da dođe do finala. Američki tim je bio najbolji u Ligi nacija i 2019. godine i tada su u finalu pobijedile upravo Tursku.

Za treće mjesto igraće Turska i Japan u petak od 16 časova, dok od 19.30 počinje veliko finale.

Izvor: Sport klub