BRAVO ODBOJKAŠI: Crna Gora na Evropskom prvenstvu drugi put uzastopno!!! (FOTO)

543 pregleda

Drugi put zaredom Crna Gora će igrati na Evropskom prvenstvu!!! Izabranici Veljka Bašića savladali su Azerbejdžan rezultatom 3:1 u prvom kolu drugog turnira u Podgorici, a s obzirom na rezultate ostalih mečeva, čak dva kola prije kraja kvalifikacija obezbijedili su vizu za EuroVolley bar kao jedna od pet najboljih drugoplasiranih ekipa iz sedam grupa. Ipak, naši odbojkaši ne žele da se zaustave na tome, u subotu je lakši duel sa Gruzijom, a u nedjelju protiv Grčke žele da trijumfom dođu do prvog mjesta u grupi.

Evo šta o plasmanu na Evropsko prvenstvo kaže naš selektor Veljko Bašić:

Naša reprezentacija je meč sa Azerbejdžanom počela sa startnom postavom: Aleksandar Minić, Ivan Zvicer, Rajko Strugar, Vojin Ćaćić, Blažo Milić, Ivan Ječmenica i kao libero Nikola Lakčević. Prvi put vođstvo od dva poena Crna Gora je u prvom setu stekla pri rezultatu 7:5, Azerbejdžan je izjednačio na 9:9, a naši se ponovo odvojili na dva razlike (11:9). Ubrzo je bilo tri poena viška (13:10), pa četiri (15:11), pet (17:12), šest (19:13)  i na kraju seta maksimalnih devet – 25:16 za Crnu Goru.

Čak 5:1 povela je Crna Gora u drugom setu, selektor Veljko Bašić nije dozvolio opuštanje kao u drugom setu meča protiv istog rivala na startu prvog turnira u Gruziji. Naši su se borili za svaku loptu, žestoko bodreni od strane saigrača koji nisu bili na terenu, crvena mašina funkcionisala je kao sat, pa je njena prednost konstantno rasla… Ćaćić i drugovi su u drugom setu ostavili Azerbajdžan na svega 12 poena.

U trećem setu Azerbejdžan je poveo 6:4, a ubrzo i 8:5, pa je Bašić zatražio tajm-aut. U tim trenucima Slovačka je savladala Švajcarsku sa 3:1, pa je postalo jasno da nas pobjeda od 3:0 ili 3:1 vodi na EP. Naši su izjednačili na 9:9, Azerbejdžan poveo tri razlike (14:11), a onda i četiri (16:12), pa je Bašić još jednom pokušao da smiri igrače. Na 16:13, ušao je Luka Babić umjesto Ječmenice, na 19:14 za protivnika Miloš Kosović je zamijenio Zvicera, na 21:16 vratio se Ivan Zvicer, poslije toga na kratko je ušao i tehničar Nikola Radonić… Ništa nije pomoglo, set je bio izgubljen rezultatom 25:20.

Pritisak na naš tim da osigura prolaz na šampionat Evrope nastavio se i u četvrtom setu, Azerbajdžan je poveo 7:5, ali na servis Rajka Strugara Crna Gora je preokrenula na 8:7, a trener Perviz Samedov zatražio je tajm-aut. To je urodilo plodom, a Azerbejdžanci uzeli četiri uzastopna poena, pa je minutom odmora reagovao Veljko Bašić. Rajko Strugar je nakon toga jednom fenomenalno blokirao a jednom “kuvao”, Vojin Ćaćić blokirao “jedan na jedan”, pa je Crna Gora povela 18:16. Azerbajdžan je uzvratio sa tri uzastopna poena i opet poveo. Ali, sjajan blok Blaža Milića ponovo je donio prednost našem timu (21:20). Igralo se poen za poen, bila je to igra živaca… Odlično je smečovao Zvicer za 22:21, pa je ušao Kosović na servis, a Milutin Pavićević na blok, a naši nisu iskoristili kontru. Ječmenica je ipak donio meč loptu na 24:23. Drugu meč loptu servirao je upravo on, Crna Gora osvojila poen za 26:24 i veliko slavlje moglo je da počne…