Bokan izborila plasman u finale Bundeslige

od Mirjana
482 pregleda

Crnogorske odbojkašice proteklih dana imale su zapažen učinak u inostranstvu. Istakle su se Danijela Džaković, Dijana Vuković i Ana Veljković.

Danijela Džaković sa osvojena 22 poena vodila je Aragonu do još jedne važne pobjede nad Vićencom rezultatom 3:1 (8:25, 25:23, 27:25, 25:22) na utakmici za opstanak u italijanskoj Seriji A2.

Crnogorska odbojkašica Dijana Vuković osvojila je 17 poena, dok njena saigračica libero Melisa Cenović nije igrala, u pobjedi Voluntarija 2005 nad Targovištem rezultatom 3:2 (25:17, 26:24, 27:29, 20:25, 15:12) u plej-ofu rumunskog šamionata za odbojkašice. U petoj fazi Voluntari je slavio nad Medgidiom rezultatom 3:1 (25:13, 19:25, 25:19, 26:24). Vuković je na ovoj utakmici osvojila 13 poena, dok je libero Cenović igrala u prvom i drugom setu.

Dacia Mioveni naše Ane Veljković slavila je protiv Kristina Priv Turda rezultatom 3:1 (17:25, 25:23, 26:24, 25:17) i tako obezbijedila opstanak u A1 diviziji Rumunije. Na ovoj utakmici Veljković je osvojila 14 poena i bila jedna od najzaslužnijih za pobjedu. Sa osvojenih 15 poena, Ana je vodila Daciu Miovieni do pobjede nad Stintom Bakau rezultatom 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) na utakmici plej-auta za odbojkašice. Sa druge strane, Tijana Tvrdišić je igrala u prvom i trećem setu i osvojila jedan poen.

Odbojkašice Krajove poražene su na domaćem terenu od Lugoja rezultatom 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:12) na utakmici razigravanja od petog do osmog mjesta. Primač servisa Jelena Cvijović osvojila je 10 poena, a njena saigračica Evgenija Milivojević, koja igra na poziciji tehničara, igrala je u trećem i četvrtom setu. Drugi poraz u petoj fazi razigravanja Krajova je pretrpjela od Dinamo Bukurešta rezultatom 3:1 (25:17, 24:26, 25:20, 25:23). Na ovoj utakmici Jelena Cvijović je igrala u drugom i trećem setu i osvojila šest poena, dok je Evgenija Milivojević igrala u prvom setu i osvojila dva poena.

Potsdam naše Tatjane Bokan slavio je u drugoj utakmici polufinala plej-ofa njemačkog prvenstva nad Drezdenom sa 3:1 (32:34, 25:18, 25:10, 26:24) i tom pobjedom njemački tim je izborio plasman u finale. Na ovoj utakmici Bokan je osvojila jedan poen, a Potsdam će se za titulu prvaka Njemačke boriti protiv Štutgarta.

Katarina Budrak osvojila je 12 poena u porazu Sens Voleja od Monaka rezultatom 3:1 (25:21, 25:22, 16:25, 25:22) u Drugoj ligi Francuske.