Bez igre do pobjede

od Redakcija
283 pregleda

Zora – Fenix 3:0 (26:24; 25:14; 25:19)

Izvještaji sa prethodne dvije utakmice ekipe Zore se mogu preslikati i u ovom slučaju.  Ono što je najbitnije jeste da je Zora zasluženo pobjedila, osvojila nova tri boda i preuzela vrh tabele. Sam početak i sastav ekipe Zore nije nagovještavo sigurnu pobjedu. Startna postavka sa drugim tehničarem Drobnjakom nije uspjela ni da se zagrije,a Drobnjak je zbog povrede koljena je pri rezultatu 7:6  u prvom setu morao da napusti igru. U kombinovanom sastavu Zora je privela neizvjestan  prvi set kraju (26:24), koji je lako mogla izgubiti jer je Fenix imao dvije set lopte 22:24. U drugom setu na poziciju tehničara ulazi takođe sa povredom skočnog zgloba Kovačević ,koji ponovo u tandemu sa Vukčevićem pravi razliku na servisu ,moramo uzeti u obzir  i činjenicu da se novajlija na poziciji libera u ekipi Fenix još uvijek nije prilagodio sastavu i da je prijem Fenixa ovaj put “zakazao”.