Barski derbi pripao Mornaru

537 pregleda

Barski gradski derbi i najinteresantnija utakmica 3. kola Prve lige, pripala je odbojkašima Mornara, koji su bili bolji od Galeba i slavili sa 3:1 (20:25, 25:23, 25:15, 25:21). Bila je to prva pobjeda Mornara u novom šampionatu i prvi poraz Galeba. Najzaslužniji za trijumf Mornara bio je Dragan Stojanović, koji je upisao 15 poena, Stefan Bugarin je susret završio sa 12, Marko Jovićević sa 10, a Blažo Đuretić sa devet. U ekipi Galeba, koja je dobila prvi set, po 11 poena osvojili su Srđan Petrović i Lazar Cimbaljević, a jedan manje kapiten Milutin Milić.

Sutjeska je u Nikšiću u tri seta savladala Mediteran – 3:0 (25:18, 25:23, 25:21). Bila je to prva pobjeda Nikšićana, koji su do sada imali jedan bod, a za nju su najzaslužniji kapiten Aleksandar Bojić sa 18, Mladen Novović sa 11 i Marko Rondović sa osam poena. Budvani su i treći put poraženi maksimalnim rezultatom, a u njihovoj ekipi istakli su se Peko Zec sa 15 poena i Danilo Bigović sa 12.

Budućnost Volley je u petak bez problema kod kuće savladala Jedinstvo sa 3:0 (25:17, 25:10, 25:12). Najviše poena u domaćem sastavu osvojio je Stefan Radević – 15. Kapiten Đorđe Jovović je upisao 13, a Matija Ćinćur 10 protiv kluba u kojem je ponikao. U ekipi Jedinstva po četiri poena upisali su Milan Rovčanin, Luka Bulatović i Stefan Femić.