Austrijanci prejaki za Budvu

418 pregleda

Evropski izazov, po svemu sudeći, biće preveliko iskušenje za ekipu aktuelnog osvajača duple krune na domaćoj sceni – u prvom kolu Lige šampiona odbojkaši Budve poraženi su na svom terenu od austrijske ekipe DOB Zadruga rezultatom 3:0 (25:19, 25:15, 25:21). Susret je trajao 74 minuta, a gosti su od početka pokazali da su jača ekipa, te da su male šanse da Budvani nadmaše prošlogodišnji rezultat, kada je ista faza takmičenja (kvalifikacije za grupnu fazu) bila nepremostiva prepreka.

Već na startu susreta Austrijanci su poveli 5:0, a iako je naš šampion uspio da se približi na dva poena, pitanje ko će osvojiti prvi set praktično se nije postavljalo. Taj dio igre prelomljen je novom serijom od 4:0, kojom su gosti došli do prednosti od 21:13, pa je bilo samo pitanje na koliko poena će se zaustaviti Budvani. Bilo je 25:19.

Prva polovina drugog seta bila je izjednačena, Budva je čak imala prednost početkom seta, ali nakon rezultata 10:10, Austrijanci osvojili pet poena zaredom i prelomili set. Taj dio igre završen je novom serijom gostiju od 5:0, pa je na kraju bio još ubjedljiviji nego u prvom dijelu igre – 25:15.

Budvani su u trećem setu vodili 11:9, pa 16:15, ali tim iz Blajburga je preokrenuo na 19:16, a onda rutinski priveo meč kraju, s tim da je domaćin u tom dijelu igre pružio najjači otpor i osvojio 21 poen.

Revanš u Blajburgu igra se 27. septembra od 18 časova.

Budva – DOB Zadruga 0:3 (19:25, 15:25, 21:25)

Budva – Mediteranski sportski centar. Sudije: Rajković (Hrvatska), Halaš (Mađarska).

Budva: Jelić 1, Lečić, Milenković, Rađenović, Gmitrović 19, Hadžisalihović, Krivokapić (libero), Giljanović 6, Ćinćur, Fazlić 9, Milić 4, Toman (libero), Begić 2, Bjeljac.

DOB Zadruga: Rainer, Pitakudis, Kopščar, Štajner (libero), Bakiri 16, Aspiotis 21, Krac, Kaibald 8, Šabo 7, Krasnig, Ščerbakov 1, Kicinger (libero), Mađunkov 8.