Amerikanke osvojile Ligu nacija, u finalu opet bolje od Brazilki!

450 pregleda

Ženska odbojkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država treći put je postala šampion Lige nacija.

Amerikanke su u sjajnom finalu u Riminiju savladale reprezentaciju Brazila rezultatom 3:1 (26:28, 25:23, 25:23, 25:21).

Čitav meč vodila se žestoka bitka za svaki poen i setovi su se osvajali na jednu loptu.

Poveo je Brazil i činilo se da će konačno uspjeti da se revanšira Amerikankama za poraz u finalu iz 2019. godine. Ipak, u završnici drugog seta Amerika je stigla do izjednačenja, ali ni to nije obeshrabrilo ekipu legendarnog Ze Roberta koja je do sredine trećeg perioda imala i tri poena prednosti.

Amerikanke su zaigrale kvalitetno u završnici, pa su poenima dizača Džordin Pulčer došle do vođstva od 2:1.

Pokušale su Brazilke i u četvrtom setu i ponovo imale vođstvo od tri poena, ali je ulazak Eni Drijus donio preokret i konačnu pobjedu ekipi Karča Kirelja.

Heroina finala bila je Mišel Barč Hekli sa 22 poena. Džordan Tompson je dodala 16, a Drijus je pratila sa 12 od čega deset u posljednjem setu.

U selekciji Brazila Gabi i sjajna Ana Karol osvojile su po 17 poena.

Treće mjesto osvojila je reprezentacija Turske koja je bila bolja od Japana u tri sigurna seta – 25:19, 25:16, 25:17.

Izvor: Sport klub