Albatros srušio šampiona, Herceg Novi čuva vrh, treći uzastopni trijumf Morače

737 pregleda

Kao što se i očekivalo, 5. kolo EPCG Superlige donijelo je dosta uzbuđenja. Najznačajniju pobjedu ostvario je Albatros u Baru, jer je nanio prvi poraz u sezoni aktuelnom šampionu Galebu. Herceg Novi je sada sam na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom, a prate ga Luka Bar, Galeb i Albatros, svi sa po jednim porazom.

Jedini apsolutni favorit uoči ovog kola bio je Herceg Novi i on je tu ulogu potpuno opravdao, savladavši kod kuće Mediteran rezultatom 3:0 (25:13, 25:8, 25:8). Milena Burzanović je osvojila 16 poena za pobjednički sastav, Dijana Balai 11, a Lea Boban 10. Herceg Novi i dalje ima maksimalan učinak. Najviše poena za gošće iz Budve osvojila je Anastasija Manojlović – pet.

Ekipa Budućnost volley je u Kotoru upisala prvi trijumf u sezoni, savladavši domaći Gimnazijalac sa 3:1 (25:23, 25:20, 21:25, 25:18). Utakmica je trajala skoro 85 minuta, a najduže prvi i treći set – po 23. Sjajna Bjelopoljka Mileva Magdelinić je osvojila 23 poena za tim iz Podgorice, dva manje od nje upisala je Ivana Miljanić, Milena Ćetković 10, a Daria Popović osam. U ekipi Gimnazijalca, koji jedini još nije slavio ove sezone, istakla se Danijela Kilibarda sa 15 poena, Ana Gavranović je osvojila devet, a Nikolina Ogurlić i Bjanka Telesmanić po sedam.

Treću uzastopnu pobjedu ostvarila je Morača, ovog puta u Podgorici je palo Jedinstvo rezultatom 3:0 (25:19, 25:21, 25:23).  U pobjedničkom timu istakle su se Lara Jovović sa 18 poena, Sanja Rudan sa 10 i Anastasija Bogojević sa osam. U sastavu iz Bijelog Polja Gordana Madžgalj je kraj svog imena upisala 13 poena, a Isidora Jevrić 11.

Luka Bar je u tri seta savladala Akademiju, ali ekipa iz Tivta u svakom od njih došla je bar do 20 poena – 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)Anastasija Petričenko je osvojila 19 poena za barski tim, Mia Martinović 10, Iva Pepđonović devet, a Mia Ražnatović osam. U ekipi Akademije istakla se Kristina Božović sa 18 poena, dok je Anja Popović upisala 10.

U derbiju kola Albatros je trijumfovao na gostovanju šampionu, a jedan set slaba je utjeha za Galeb Liko Soho Group, kojem je to prvi poraz u sezoni. Novljanke su trijumfovale sa 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:21). Aleksandra Šćekić je kraj svog imena upisala 21 poen, Anđela Kukobat 15, a Milica Vuletić 10 za Albatros. U domaćoj ekipi Teodora Čavić je osvojila 18 poena, Duška Zdjelar 15, Marija Bojić 12, Maša Dragojević 10, a Dragana Rakočević osam.