ACH krenuo porazom, pobjede šampiona i Peruđe

od admin
377 pregleda

U srijedu je odigrano pet mečeva prvog kola nove sezone odbojkaške Lige šampiona. Poraz je zabilježio ACH Volej iz Ljubljane, dok su trijumfovali branilac titule Zenit i italijanska Peruđa, čije boje brane Aleksandar Atanasijević i Marko Podraščanin.

Odbojkaši njemačkog Fridrishafena savladali su ACH Volej rezultatom 3:0, po setovima 36:34, 25:19 i 25:15 i tako došli do pobjede na otvaranju Lige šampiona.

Kao što rezultat pokazuje, najveća borba viđena je u prvom setu, gdje su gosti imali dobru priliku da povedu sa 1:0, međutim uprkos dobroj igri iz šest prilika nisu uspjeli da osvoje set. Na drugoj strani, njemački vicešampion iskoristio je svoju šestu set loptu i došao do prednosti. U nastavku meča, ekipa Vitala Hejnena podigla je nivo svoje igre i došla do očekivane pobjede.

Najefikasniji kod domaćina bili su Atanasis Protopsaltis sa 16 osvojenih poena i David Sosenhajmer sa 13. Kod šampiona Slovenije dobru partiju pružili su Ukrajinac Timofej Polujan sa 18 poena i kapiten Jan Pokeršnik sa 13.

Aktuelni šampion Zenit je na svom parketu nadigrao Frankfurt sa 3:0, po setovima 25:18, 25:17 i 25:13. Pobjede su ostvarile i ekipe Tura na gostovanju Arkasu sa 3:0 (25:20, 25:23, 25:19) i Zakse Kenđežin Kozle na svom terenu protiv Karlovaskog sa 3:0 (25:16, 25:16, 25:17).

Sigurna je bila i Peruđa protiv Dinama iz Moskve sa 3:0 (25:23, 27:25, 25:21), uz 18 poena Aleksandra Atanasijevića, koliko je imao i Vilfredo Leon. Marko Podraščanin je za Peruđu poentirao pet puta.

Slijedi pauza zbog Klupskog prvenstva svijeta koje ćete imati priliku da gledate na kanalima Sport Kluba, tako da će se naredno kolo igrati tek 18. decembra.

izvor: Sport klub