Banner

Revanši polufinala Kupa: Jedinstvo i Mornar za zlatni set, Budućnost i Budva jure novo finale

objavio: Danilo
19 pregleda

Nakon revanš utakmica u Bijelom Polju i Baru biće poznati finalisti Kupa Crne Gore za odbojkaše. Poslije pobjeda u po četiri seta u prvim mečevima, prošlosezonski finalisti Budućnost i Budva odlaze na gostovanja Jedinstvu, odnosno Mornaru.

Prvi revanš igra se u SC „Nikoljac“ u ponedjeljak, sa početkom u 19 sati, gdje će Jedinstvo tražiti podvig u maksimalno četiri seta kako bi izborilo zlatni set i priliku za povratak u finale nakon sezone pauze. Budućnost je jedini međusobni duel u tekućoj sezoni EPCG Superlige dobila takođe rezultatom 3:1. U četvrtfinalu Kupa Bjelopoljci su eliminisali Ulcinj, dok su Podgoričani bili bolji od Sutjeske. Direktan prenos utakmice obezbijeđen je na kanalu Adriatic Sport TV.

Detalj sa prvog meča polufinala Kupa između Budve i Mornara (foto: OK Budva)

Drugi finalista biće poznat u utorak, 23. decembra, nakon revanša u SC „Topolica“ u Baru, gdje će Mornar ugostiti branioca trofeja, ekipu Budve. Mornar je do polufinala stigao pobjedom nad Lovćenom, dok je Budva bila slobodna u prvoj rundi Kupa. Budvani su takmičarsku 2025. godinu u EPCG Superligi završili pobjedom upravo protiv Mornara 3:0, a u prvom međusobnom duelu sezone, odigranom u oktobru, ekipa Miljana Boškovića slavila je 3:1. Utakmica je zakazana za 20 sati.