Pobjeda odbojkašica pred početak kvalifikacija

Našu selekciju predvodila Džaković sa 23 poena, Petranović osvojila 15, Nevena Vukčević za dva seta 13 poena uz sjajne procente napada

od Mirjana
147 pregleda

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je Austriju 3:2 (22:25, 25:22, 21:25, 25:19, 15:13) i tako sa pobjedom i porazom u ukupno 10 setova sa istim rivalom odradila pripreme pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Uvodni set utakmice najavio je još jedan zanimljiv duel ovih reprezentacija, poput prvog koji je odigran takođe u pet setova u Bijelom Polju. U egal igri Austrija je uspjela da napravi seriju 3:0 pri rezultatu 20:20, i tako stekla nedostižnu prednost u prvog setu, koji je dobila 25:22.

Naše djevojke su odgovrile istom mjerom, s tim što su do vođstva stigle nakon dvadesetak poena. Takođe sa tri vezana poena odlijepile su se od rivala, prednost je rasla do +4, a poseban kvalitet pokazale su u finišu seta, kada su na priključak rivala odgovorile sa nova tri vezana poena i izjednačile, 25:22.

Treći set bio je u znaku Austrije, koja je u drugoj polovini uspjela da poveže pet poena, stekne pet poena prednosti, i održava prednost do novog vođstva, 25:21. To nije uzdrmalo naš tim, koji je najbolju odbojku pokazao upravo u finišu.

U četvrti set izabranice Milorada Krunića krenule su sjajno, povele 4:1, odgovorile na napade rivala parcijalom 9:1 i imale 15:7, a prednost Crne Gore rasla je do +9, u samom finišu seta, 23:14. Pokušaji Austrije da ostane u setu nisu bili uspješni, već je naš tim iskoristio treću set loptu i izborio taj-brejk sa 25:19. U tim trenucima glavnu riječ imala je Nevena Vukčević, koja je priliku dobila upravo u četvrtom setu.

Odlučujućim setom oslikana je cijela utakmica, ali i dvomeč ovih reprezentacija u pripremama za početak kvalifikacija za Euro Volej. Nakon neizvjesne borbe, u kojoj je Crna Gora uglavnom bila u prednosti, naš ženski nacionalni tim uspio je da slavi, 15:13, a meč završio serijom 2:0.

Izuzetno raspoložene bile su naše poenterke. Najefikasnija bila je Danijela Džaković sa 23 poena, 15 je osvojila Simona Petranović, po 13 Dijana Vuković i Nevena Vukčević, koja je imala čak 69% uspješnih napada. Dvocifrena je bila i Saška Đurović sa 11, dok je dva poena manje osvojila Mina Dragović. Na drugoj strani 11 poena Šabel.

Crna Gora u kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, koje se igra u ljeto 2026. u Turskoj, Češkoj, Švedskoj i Azerbejdžanu, kreće u subotu, 17. avgusta, kada je očekuje gostovanje Letoniji. Zbog odustajanja ženske odbojkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine od kvalifikacija, to će biti jedini meč u ovom kvalifikacionom ciklusu.

Crna Gora – Austrija
3:2 (22:25, 25:22, 21:25, 25:19, 15:13)

Dvorana – SC “Nikoljac”, Bijelo Polje. Sudije: Branko Batizić i Slobodan Kovačević. Gledalaca: 70.

Crna Gora: Đurović 11, Cenović (libero), Šušić 1, Jovović, Tvrdišić, Vuković 13, Džaković 23, Petranović 15, Vukčević 13, Rakočević, Popović, Budrak , Đukić , Krunić, Dragović 9.

Austrija: Holzinger 4, Rab 9, Huber (libero), Truner 9, Črtianska 7, Hintereger 8, Šabel 11, Oberhauser (libero), Šmit, Nesimović, Janka 3, Gartner 8, Fitz 3.