Makedonci se revanširali, narednog vikenda sa Mađarima

Joksimović na ovoj utakmici poštedio Ćaćića i Babića, Matija Ćinćur pružio dobru partiju i bio naš najefikasniji igrač

od Mirjana
86 pregleda

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Sjeverne Makedonije 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:22) u drugoj pripremnoj utakmici za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Joksimović je u ovoj utakmici “poštedio” kapitena Vojina Ćaćića i srednjeg blokera Luke Babića, međutim to nije smetalo našem kombinovanom sastavu da osvoji prvi set protiv Sjeverne Makedonije rezultatom 25:23.

Predvođeni Ivanom Ječmenicom, domaći su dobro otvorili i drugi dio igre poveli 14:11, međutim, gosti su uspjeli da izjednače i preokrenu na 18:16, zatim se i rezultatski “odlijepe” na 22:19. Nisu izabranici Ivana Joksimovića dozvolili da Makedonci lako slave, pa su set odveli u neizvjesnu završnicu, ali je Makedonija ipak izjednačila 25:23.

Sjeverna Makedonija je povela u trećem setu 5:3, Crnogorci nisu dozvolili veću prednost od dva poena,  već su i preokrenuli rezultat u svoju korist 10:8. U nastavku seta bilo je izjednačeno, a onda je Makedonija napravila prednost 20:17 i na kraju riješila set u svoju korist 25:23. Slično je bilo i u četvrtom setu u kojem se razmjenjivao poen za poenom, u finišu Makedonija je napravila razliku 23:20, i slavila 25:22 za konačnih 3:1.

Po dogovoru selektora, odigran je i peti set, koji je naša selekcija igrala u veoma podmlađenom sastavu i uspjela da slavi rezultatom 25:20.

Najefikasniji u našem timu bio je Matija Ćinćur sa 12 osvojenih poena, od čega 4 bloka, po 11 su imali Đorđe Jovović i Milutin Pavićević.

Crnu Goru narednog petka i subote očekuju prijateljske utakmice protiv selekcija Mađarske, takođe u SC “Kolašin”.

Crna Gora – Sjeverna Makedonija 1:3

(25:23, 23:25, 23:25, 22:25)

Match report

Crna Gora: Dubak, Ćinćur 12, Zvicer 9, Peruničić 9, Hadžisalihović 6, M, Joksimović 1, A. Joksimović (libero), V. Milenković 4, R. Milenković, Strugar 7, Jovović 11, Đurović 3, Ječmenica 6, Radević (libero), Pavićević 11. Selektor: Ivan Joksimović.

Sjeverna Makedonija: Angelovski (libero), G. Gjorgiev 5, Efremov 3, N. Gjorgiev 27, Milev 6, Arsov 1, Zadmart, Ljaftov 19, Lepidovski 7, Stojanov, Volkov, Ričliev, Madžunkov, Iliev 3, Ričliev (libero), Savovski 13. Selektor: Hari Nakovski.