Budva i Jedinstvo u finalu Kupa za odbojkaše

od Mirjana
179 pregleda

Odbojkaši Budve i Jedinstva igraće u finalu Kupa Crne Gore 2023/2024, nakon što su slavili u revanš utakmicama polufinala protiv Budućnosti u Podgorici, odnosno Mornara u Bijelom Polju.

U prvom polufinalnom susretu, Budva je potvrdila pobjedu koju je ostvarila i kod kuće. Izabranici Miljana Boškovića slavili su maksimalnim rezultatom i u SC “Morača” po setovima 25:22, 27:25, 28:26, pa će 29. marta braniti titulu. U pobjedničkom timu istakao se Benjamin Hadžisalihović sa 12 osvojenih poena, na drugoj strani, poen manje (11) upisao je kapiten Nikola Radović. Nakon što je Budva osvojila dva seta i obezbijedila plasman u finale, šansu u trećem setu su dobili i mlađi igrači, kada su se posebno istakli Vasilije Milenković (7) i Miro Miljanić (6).

U Bijelom Polju, Jedinstvo je bilo bolje od Mornara rezultatom 3:1 (25:15, 25:16, 21:25, 25:23) i drugom pobjedom nad Baranima, obezbijedilo mjesto u finalu. Jedinstvu je za završnicu Kupa bilo dovoljno da osvoji dva seta, pa je trener Darko Prebiračević dao šansu i mladim igračima. Sjajnu partiju imao je Lazar Cimbaljević u domaćem timu sa 20 poena, Nikola Đurović imao je 11. U redovima Mornara, 11 poena je osvojio Aleksandr Belnitski, osam je upisao Mihajlo Grupković, a sedam Dragan Stojanović.

Finale Kupa Crne Gore u muškoj i ženskoj konkurenciji odigraće se 29. marta, a domaćin finalnih utakmica biće poznat nakon konkursa.

Budućnost Volley – Budva 0:3

(22:25, 25:27, 26:28)

Podgorica – SC “Morača”. Gledalaca:100.

Budućnost Volley: Dubak 3, Stanojević (libero), Mašković, Silajdžić 5, Radović 11, Radević 9, A. Radić, Božović, Petričević, Delić 9, Jelić 3, Lojić 9, Radić, Milošević (libero).

Budva: Mocić (libero), Mljanić 6, Lečić 1, R. Milenković 3,  Rađenović, Radunović 7, Radonić, Hadžisalihović 12, Krivokapić (libero), V. Milenković 7, Ćinćur 8, Milosavljević, Lečić, Minić 3, Ječmenica 6.

Jedinstvo – Mornar 3:1

(25:15, 25:16, 21:25, 25:23)

Bijelo Polje – SC “Nikoljac”. Gledalaca: 100.

Jedinstvo: Cimbaljević 20, Šunjevarić, Đurović 11, Bošković (libero), Zheng 6, Rovčanin 7, Konatar 7, Femić 7, Šebek 4, Petrović 5, Stojanović 3,  Ćatović, Popović (libero), Zečević 6.

Mornar: Stojanović 7, Grupković 8, Andrović 2, Sekulić (libero), Gojković 6, Berežakov 1, Dobrković 2, Belnitski 10.