Budva i Budućnost Volley apsolutni favoriti

562 pregleda

Prvi polufinalni susreti Kupa Crne Gore za odbojkaše na programu su u četvrtak 24. februara.

Aktuelni šampion, trenutni lider na tabeli Prve lige i branilac titule u Kup takmičenju – Budva, u Mediteranskom sportskom centru dočekuje Galeb Liko Soho Group. S obzirom na rezultate i kvalitet ekipa, Budvani su apsolutni favoriti, a o tome govori i podatak da nemaju poraza u domaćem šampionatu, te da su u toj seriji dva puta slavili protiv Galeba, uključujući i meč odigran prije četiri dana, kada su Barani na svom terenu osvojili ukupno 27 poena.

I u drugom polufinalu postoji izraziti favorit u prvom susretu i uopšte za plasman u finale, a to je Budućnost Volley. Podgoričani u Sportskom centru “Morača” od 18.30 časova dočekuju Sutjesku, koju su u ovogodišnjem prvenstvu savladali maksimalnim rezultatom u oba meča. Budućnost je prošlogodišnji finalista Kupa, a ove sezone u šampionatu je izgubila jedino od neprikosnovene Budve. Na drugoj strani Sutjeska ima jedan trijumf u devet ligaških utakmica.