Zenit preživio pakao u Gdanjsku

od Jelena
343 pregleda

Zenit iz Kazanja, prvak Evrope, preživio je teško gostovanje u Gdanjsku, pa je u Rusiju odnio veći dio bodovnog kolača, pred revanš četvrtfinala Lige šampiona protiv Trefla, koji je na programu narednog utorka.

Posle 130 minuta igre u „Ergo Areni”, na semaforu je stajalo Trefl – Zenit 2:3 (19:25, 25:23, 23:25, 25:23, 13:15).

Svaki set je obilovao preokretima, evropski šampioni su vodili 1:0 i 2:1, ali i izgubili neizvjesnu završnicu četvrtog, pa se otišlo u taj-brejk.

Tamo su Poljaci propustili veliku šansu. Vodila je četa Andree Anastazija 10:6, imala prednost sve do 12:10, a onda su gosti na krilima Mihajlova i Andersona došli do dvije vezane meč lopte (12:14). Drugu su iskoristili, čime su „utišali” pet hiljada bučnih navijača.

U pobjedničkoj ekipi Mihajlov je osvojio 27 poena, Anderson 19, a Ngapet 15. Najbolji igrač Trefl Gdanjska bio je Maćej Muzaj sa 27 poena, pratili su ga Ruben Šot i Patrik Njemec sa 13. Srpski as Nikola Mijailović osvojio je pet poena, uz ogroman doprinos na prijemu servisa.

izvor: sportklub.rs