Zenit preživio Gdanjsk za polufinale LŠ

od Jelena
344 pregleda

Aktuelni prvak Evrope Zenit iz Kazanja teškom mukom je obezbijedio plasman u polufinale Lige šampiona za odbojkaše. Ruski gigant je tek posle zlatnog seta eliminisao poljski Gdanjsk.

Poljski tim je posle velike borbe slavio u Kazanju sa 3:2 (25:23, 25:23, 23:25, 27:29, 17:15). Ipak, ekipa iz Tatarstana je polufinale izborila u zlatnom setu, koji je dobila sa 15:12.

Ekipa Andree Anastasija je propustila priliku da bude prvi tim koji je porazio Zenit u Ligi šampiona u poslednje tri godine. Ekipa iz Zenita, četvorostruki uzastopni šampion, ostvarila je 31. pobjedu u nizu.

Ruski tim je dobio prvu utakmicu sa 3:2 i očekivalo se da će lako na svom terenu savladati prvaka Poljske. Ipak, odbojkaši Gdanjska su odlučno ušli u meč. Svjesni su bili izabranici Andree Anastasija da im pobjeda od 3:0 ili 3:1 donosi plasman među četiri najbolje ekipe elitnog takmičenja.

Gosti su izvanredno odigrali prva dva seta i oba dobili sa 25:23. Mada je Zenit je odgovorio istim rezultatom u trećem periodu, Gdanjsk je u četvrtom imao četiri meč lopte. Ipak, nije poljski tim smogao snage da završi meč. Rezultatom 29:27 ekipa Vladimira Alekna je odvela meč u peti set.

Tajbrejk je Gdanjsk dobio sa 17:15, greškama Andersona i Ngapeta, i meč je odveden u zlatni set.

To je bio i najbolji dio utakmice za Zenit, koji je na kraju slavio sa 15:12.

Najefikasniji na meču je bio igrač Gdanjska Macijej Muzaj sa 26 poena, dok je u istom dresu Nikola Mijailović osvojio osam. U domaćem timu očekivano najviše imao Maksim Mihajlov 22.

Rival Zenitu u polufinalu biće pobjednik duela Peruđa – Šomon.

izvor: sportklub.rs