Zenit postao prvak svijeta i objedinio sve titule! (FOTO)

333 pregleda

Nakon što je izgubio dva uzastopna finala u prethodne dvije godine (oba od brazilskog Sada Kruzeira, koga je eliminisao u polufinalu), Zenit je, konačno, uspio i da se domogne svjetske krune.

Ruski odbojkaški klub je u finalu Svjetskog klupskog prvenstva, u poljskom Krakovu, porazio italijanski Lube sa 3:0 (27:25, 25:22, 25:22) i prvi put postao prvak svijeta.

Lube je svoju šansu prije svega propustio u prvom setu, u kojem nije iskoristio dvije set lopte, posebno prvu na 24:23, kada Osmani Huantorena nije realizovao kontru (zaustavio ga je dvojni blok).

MVP Osmany Juantorena

Vilfredo Leon je bio najbolji poenter pobjedničkog tima sa 19 poena, dok je Maksim Mihajlov dodao 12 poena.

U Lubeu su se istakli Huantorena sa 22 i Cvetan Sokolov sa 14 poena.

Zenit Kazan players celebrate victory over Lube in the Final of the Men’s Club World Championship 2017

Zenit je do titule klupskog prvaka došao bez izgubljenog seta, a kompletirao je sjajnu godinu, u kojoj je u Rusiji osvojio duplu krunu, te je bio prvak Evrope.

Za najboljeg igrača šampionata proglađen je Huantorena iz Lubea.

U meču za treće mjesto, Sada Kruzeiro je pobijedila poljski Belhatov 3:0 (25:19, 25:18, 25:13).

Posle dvije uzastopne titule na klupskim šampionatima brazilski Sada Kruzeiro ovaj put je morao da se zadovolji bronzanom medaljom. U meču za treće mjesto bez većih problema savladali su poljski Belhatov 3:0 (25:19 25:18 25:13).

Brazilski tim je mnogo bolje ušao u ovaj meč i kontrolisali su ga od prvog do zadnjeg poena. Leal je osvojio 15 a Evandro 13 poena. Kod domaćina u porazu se istakao Lisinac sa 9 osvojenih poena.

Izvor: Vijesti