Zenit i Lube u velikom finalu (20:30h)

286 pregleda

U prvom polufinalu Svjetskog prvenstva za klubove u Krakovu sastali su se prvak Evrope Zenit i prvak svijeta Sada Kruzeiro.

U prethodna dva izdanja ovog takmičenja ovi timovi su igrali finale tako da se danas očekivao jedan neizvjestan meč. Ipak na kraju prvak Evrope je ubjedljivo i lako slavio 3:0 (25:23 25:19 25:18) i koliko toliko se osvetio brazilcima za prethodna dva izgubljena finala. Neizvjesnosti je bilo samo u prvom setu. Drugi i treci set rusi su dobili bez većih problema. U igri ruskog tima sve je savršeno funkcionisalo od servisa do napada. Zenit su do pobjede vodili fenomenalni Leon sa 20 i Mihajlov sa 14 poena. Kod sada vec bivšeg šampiona svijeta najbolji su bili kubanci Leal sa 14 i Simon sa 12 osvojenih poena.

Lube’s players celebrate during the match against Skra Berchatow

U drugom meču u punoj dvorani u Krakovu sastali su se domaći Belhatov i italijanski Lube. I u ovom meču kao i na čitavom šampionatu viđena je vrhunska odbojka. Na kraju je slavio italijanski prvak 3:0 (25:23 25:23 25:23). Mozda i prelomni momenat meča dogodio se u prvom setu. Vodili su poljaci 23:21 igrali dobro ali igrači Lubea prave seriju 4:0 i dobijaju prvi set. Drugi i treći set Lube je dobio lakše nego što to rezultat govori. Italijane je do finala vodio Sokolov sa 14 poena. Bugarin trenutno igra u životnoj formi. Kod poraženih najbolji je bio Wlazly koji je upisao 12 poena.

Danas od 17:30 je meč za treće mjesto, dok je finale u 20:30. Sigurno nas za kraj očekuju jos dva vrhunska meča u nikad jačem i boljem šampionatu za klubove.